...

Drugie miejsce w kategorii WRC2 Challenger i szóste w WRC2 – z takimi wynikami Rajd Akropolu kończą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak! Duet ORLEN Rally Team był drugim najszybszym wśród załóg prywatnych, walcząc z zespołami fabrycznymi. Polacy pomimo trudności na poprzednich etapach utrzymali się w czołówce, wywożąc z Grecji solidne punkty, które pomogą im w walce o najwyższe pozycje na koniec sezonu. 

 

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli decydującą fazę swojego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. W kategorii WRC2 można punktować maksymalnie w siedmiu rajdach – Akropol był dla Polaków dopiero czwartym startem. Reprezentanci ORLEN Rally Team zajęli czwarte miejsce w Meksyku, następnie stanęli na trzecim stopniu podium w Rajdzie Sardynii. Kolejnym startem było legendarne Safari, które Kajto i Maciek wygrali, osiągając także świetny, ósmy rezultat w klasyfikacji generalnej. Przed nimi uplasowały się tylko załogi w najmocniejszych samochodach Rally1.

 

Grecka runda WRC jest jedną z najbardziej wymagających, przede wszystkim od samochodu. Kamienie, koleiny i zmienna przyczepność mają ogromny wpływ na działanie rajdówek – często uszkadzane są zawieszenia czy opony. Kajetanowicz i Szczepaniak wystartowali świetnie przygotowani i gdy nie przytrafiały im się trudności walczyli z załogami fabrycznymi. Niestety, dwie przebite opony i awaria interkomu skutkowały stratami czasowymi, które pozwoliły cieszyć się z szóstego miejsca w WRC2. Wśród załóg niefabrycznych (WRC2 Challenger) Polacy zajęli wysoką, drugą pozycję.