...

Kajetan Kajetanowicz doda do swojego CV kolejne spełnienie marzeń każdego kierowcy rajdowego. Już 23 czerwca ustronianin stanie na starcie najbardziej kultowego, a zarazem najtrudniejszego rajdu świata – Rajdu Safari. LOTOS Rally Team wyrusza do Afryki, by po zdobytych w tym sezonie dwóch podiach z rzędu powalczyć o kolejną dobrą pozycję, ale przede wszystkim, by dotrzeć do mety tego arcytrudnego rajdu, co udaje się tylko nielicznym. 

Afryka będzie już trzecim kontynentem, na którym duet Kajetanowicz / Szczepaniak wspólnie stanie do boju o punkty Rajdowych Mistrzostw Świata. Rajd Safari, który po raz pierwszy rozegrany został w 1953 roku, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rajdów świata, głównie za sprawą swojej trudności oraz otaczającej go dzikiej natury. Zawodnicy, chcąc walczyć o dobry wynik, muszą obrać zupełnie inną taktykę, niż podczas pozostałych rund szutrowych. Afrykańskie trasy będą wymagać od kierowców idealnego wyważenia między prędkością a rozwagą. Ten, kto nie uszkodzi auta na ogromnych kamieniach oraz uniknie zakopania w głębokim piachu, a przy tym utrzyma dobre tempo, zwycięży. Wspomniany wcześniej piach może jednak w mgnieniu oka zmienić się w śliskie błoto i diametralnie zmienić sytuację w rajdzie. W Kenii wszystko jest możliwe!

– Start w legendarnym Rajdzie Safari był moim marzeniem od wielu lat. Pod koniec ubiegłego roku spotkałem się z naszym najlepszym polskim kierowcą rajdowym w historii, Sobiesławem Zasadą, po jego występie w Kenii, gdy tak niewiele zabrakło mu, by dotrzeć do mety. Powiedziałem do niego wtedy, że będę robił wszystko, by wystartować w tym rajdzie i ukończyć go dla niego. To dla mnie dodatkowa motywacja, która towarzyszy mi od tamtego momentu. Przez ostatnie lata udało mi się zbudować naprawdę ambitny zespół i z każdym rajdem stajemy się jeszcze mądrzejsi. Tym razem jednak musimy wykorzystać wszystkie możliwości, bo przed nami najtrudniejsza runda WRC i prawdopodobnie najtrudniejszy rajd na świecie! Dziękuję moim partnerom za zaufanie oraz wsparcie w tym rajdzie. Wiem, że mam prędkość, by walczyć tam o zwycięstwo, ale najtrudniejsze jednak będzie omijanie problemów i rywalizacja z zawodnikami, którzy wiedzą o tych trasach chyba wszystko. Długo na to pracowałem i mam nadzieję, że jestem gotowy – mówi Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team. 

Lista zgłoszeń tej najbardziej egzotycznej rundy WRC opiewa w 34 załogi. Emocje związane z Rajdem Safari rozpoczną się w czwartek 23 czerwca. Łącznie zawodnicy będą rywalizować na 363,56 km oesowych. 

SJS Driving Experience wspiera wszystkie starty Kajetana Kajetanowicza!