Jak nauczyć pracowników zarządzania stresem na torze wyścigowym?

Podmenu
31 sierpnia 2018

Z badań GFK Polska wynika, że ponad połowa Polaków regularnie odczuwa w pracy stres, zaś co piąty z naszych rodaków skarży się na długotrwałe, codziennie przeżywane napięcie. Negatywne emocje wpływają nie tylko na jakość życia, ale także wydajność, często są też powodem decyzji o zmianie pracy. W związku z tym zarządzanie stresem przestaje leżeć wyłącznie w gestii pracownika – dziś to pracodawcom zależy na tym, aby zredukować u podwładnych poziom napięcia. Jak to zrobić? Jednym z pomysłów na naukę panowania nad stresem jest zaproszenie pracowników… na tor wyścigowy.

Aktywności na torze wyścigowym uczące zarządzania stresem

Jazda sportowymi samochodami

Prowadzenie sportowego samochodu to dla większości ludzi niecodzienna sytuacja, całkowicie odmienna od realiów pracy – wypełniania obowiązków za biurkiem, tworzenia raportów, prowadzenia prezentacji w klimatyzowanych konferencyjnych salach. Jazda Subaru czy Mitsubishi wymaga od przeciętnego pracownika otwarcia się na nieznane. Tego  rodzaju zmiana myślenia zapobiega zjawisku overthinkingu – nadmiernego, obsesyjnego myślenia na temat nieistotnych szczegółów. Jazda sportowym samochodem wymaga przede wszystkim sprawnego działania, redukuje więc poziom stresu u tych pracowników, którzy mają tendencję do analizy każdego aspektu rzeczywistości.

jazda sportowym samochodem metodą na zarządzanie stresem pracowników

Szkolenia z technik jazdy

O ile jazda sportowymi samochodami uczą reakcji w obliczu nowych sytuacji, o tyle szkolenia z technik jazdy rozwijają umiejętność planowego działania w obliczu czynników stresogennych. Pokazują bowiem, że nad niektórymi aspektami nieznanego można zapanować, poznając pewne algorytmy postępowania i wprowadzając je w życie w obliczu stresujących sytuacji.

Impreza na torze wyścigowym – redukcja napięcia i nauka zarządzania stresem w jednym

Usprawnienie komunikacji

Wszelkie firmowe eventy motoryzacyjne, także te na torze wyścigowym, mają walory integracyjne. Pozwalają pracownikom lepiej poznać nie tylko swoje charaktery, ale także reakcje. Sprzyjają też rozwojowi kompetencji osobistych. Atmosfera panująca w firmie i umiejętności komunikacyjne to jedne ze składowych zarządzania stresem. W redukcji napięć pomaga bowiem nie tylko sprawne radzenie sobie z własnymi emocjami, ale także umiejętność budowania relacji czy rozwiązywania konfliktów.

Budowanie kultury pracy

Wyścigi zgodne z zasadami fair play, szkolenia będące wyrazem troski pracodawcy o bezpieczeństwo pracowników – wszystko to przekłada się na budowanie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa, opartej o określone postawy i wartości. Daje też podwładnym poczucie bezpieczeństwa, które jest niezbędnym warunkiem redukcji stresu pracowniczego.

Motywacja pracowników

Impreza na torze wyścigowym obfitująca w atrakcyjne dla pracowników rozrywki będzie dla podwładnych sporą frajdą. Nie dość, że tego typu wydarzenie pomoże w odstresowaniu się, to jeszcze perspektywa kolejnego eventu motoryzacyjnego podniesie poziom motywacji pracowników i wpłynie na stopień ich zaangażowania w wykonywane obowiązki.

impreza motoryzacyjna to sposób na stres i napięcie

Jak połączyć imprezę na torze wyścigowym z nauką zarządzania stresem?

Sama organizacja imprezy motoryzacyjnej jest sporym przedsięwzięciem, nie mówiąc o przygotowaniu atrakcji dostosowanych do określonego zespołu pracowniczego i pozwalających wdrożyć skuteczną naukę elementów zarządzania stresem. Aby mieć pewność, że impreza firmowa przyniesie spodziewane korzyści i przełoży się na budowanie pozytywnego wizerunku firmy, warto powierzyć jej organizację profesjonalnej firmie eventowej.

Driving Experience to firma o bogatym doświadczeniu w zakresie przygotowania i obsługi wydarzeń motoryzacyjnych. Skontaktuj się z nami, aby zrealizować pomysł na imprezę, która obniży poziom stresu u Twoich pracowników i pozwoli Ci efektywniej wykorzystywać ich potencjał.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej