Wyjazdy firmowe – o czym warto pamiętać?

Podmenu
28 kwietnia 2017

Impreza firmowa czy wyjazd integracyjny to okazja do tego, aby kadra pracownicza lepiej się poznała i zintegrowała. Dobrze zgrany zespół jest bardzo ważny dla każdej firmy, ponieważ lepiej potrafi ze sobą współpracować dla wspólnego celu, jakim jest dobro firmy i finalizacja projektów zawodowych. O czym powinien pamiętać przedsiębiorca czy menadżer zajmujący się kwestiami organizacyjnymi przy wyjazdach firmowych? Gdzie wysłać pracowników i jaką imprezę zorganizować, żeby wszyscy byli zadowoleni?

Planowanie wyjazdu firmowego

Sztuką jest zadowolić każdego pracownika, zwłaszcza w dużej firmie, której kadry liczą kilkaset osób. Zawsze znajdzie się ktoś, kto wolałby potańczyć, zamiast strzelać się na polu paintballowym, albo wyruszyć na żagle, zamiast grać w kręgle w podmiejskim hotelu ze SPA. Przy planowaniu i organizowaniu wyjazdów firmowych, tak naprawdę nie można wszystkim dogodzić. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i pragnienia.

Najlepiej zatem wypośrodkować atrakcje przewidziane na wyjeździe firmowym w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Równocześnie trzeba mieć na uwadze, że wyjazd firmowy powinien wypełniać jakiś cel, np. zmotywowanie pracowników do lepszej pracy, nagrodzenie ich za świetnie zakończony projekt, integrację albo przeprowadzenie warsztatów i szkoleń.

Pierwszym krokiem przy planowaniu wyjazdu firmowego jest określenie jego celu i trzymanie się go. Nie tylko menadżer, który organizuje wydarzenie firmowe, powinien go poznać i ściśle wyznaczyć, ale też i uczestnicy imprezy muszą zostać o nim poinformowani.

Jeśli planujemy wyjazd typowo integracyjny, pozwalający na odreagowanie stresu nagromadzonego w pracy, to zaproponujmy uczestnikom pozostawienie w domu komórek, laptopów czy tabletów firmowych. Wszystko co przypomina o pracy, powinno zostać w firmie. Dzięki temu cel wyjazdu – nabranie energii do działania i odstresowanie się, zostanie w pełni osiągnięty, a przynajmniej będą stworzone ku temu najlepsze warunki.

Dla każdego coś odpowiedniego

Liderzy organizujący wyjazdy firmowe popełniają podstawowy błąd, jeśli przy planowaniu atrakcji dla swoich pracowników i wszystkich uczestników eventu biorą pod uwagę wyłącznie swój gust. To, że jesteśmy fanami skoków ze spadochronem, nie oznacza wcale, że większość naszych pracowników będzie chciała skoczyć w przestworza z pędzącego samolotu. Nie można pomijać opinii i wskazówek innych osób biorących udział w wyjeździe. Warto zorganizować krótką ankietę, w której pracownicy będą mogli wskazać atrakcje z zamkniętej listy lub wyrazić na ten temat własną opinię. Wyjazd firmowy nie powinien być nudny, ale z drugiej strony nie może być zbyt męczący dla pracowników.

Przy ustalaniu atrakcji i planu wyjazdu należy uwzględnić różnice charakterów podwładnych. Można na przykład wysłać ich na tor wyścigowy i zorganizować tam imprezę. Pomoże w tym firma Driving Experience, która specjalizuje się w organizacji eventów motoryzacyjnych i wyjazdów dla firm. Imprezy biznesowe na torze wyścigowym zaskoczą pracowników. Jeśli ktoś nie ma prawa jazdy zawsze może usiąść na fotelu pasażera i przeżyć niezapomnianą jazdę z instruktorem za kierownicą. W trakcie trwania eventu zorganizowane mogą być nie tylko ekstremalne jazdy sportowymi samochodami, ale też jazdy próbne luksusowymi samochodami.

Wspólne zadania, zawody w grupach, czy też nowe doświadczenia zbliżają ludzi i pozwalają na efektywną integrację całego zespołu. To bardzo dobra okazja do wyłonienia nowych liderów w pracy zawodowej i wskazania tych, którzy mają predyspozycje do zajmowania kierowniczych stanowisk.

Dopięcie wszystkiego na ostatni guzik

Dobrze przygotowany wyjazd firmowy powinien być dopracowany w najmniejszych szczegółach. Zawsze na długo przed jego datą trzeba potwierdzić miejsca noclegowe, czy planowane atrakcje, aby nie okazało się w trakcie, że nie dopełniliśmy pewnych formalności. Podobnie jest z przejazdem czy wyżywieniem wszystkich uczestników wyjazdu. Warto wcześniej się za to zabrać, aby niczego nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej