Autodrom Pomorze (Tor Pszczółki)

Podmenu
8 września 2016

Na Pomorzu dopiero w 2015 roku powstał pierwszy tor doskonalenia technik jazdy. To obiekt położony w odległości około 25 km na południe od Gdańska. Autodrom Pomorze jest nowoczesnym kompleksem, którego centralny punkt to tor kartingowy i tor samochodowy – szosowy. Tor pomorskie w Pszczółkach jest jedynym tego typu obiektem w całej północnej Polsce.

Autodrom pomorze – charakterystyka toru

Kompleks „Autodrom Pomorze” składa się z najdłuższego w tej części kraju toru kartingowo-szosowego, o długości ponad 1 km. Wyposażony jest w sygnalizację świetlną oraz daje użytkownikom możliwość pomiaru czasu przejazdu. W razie potrzeby można szybko i skutecznie zmienić konfigurację toru wyścigowego – skracając go. Obiekt obejmuje swoim zasięgiem również dwie płyty poślizgowe, w kształcie wycinka pierścienia oraz prostokątną. Pozwalają one na ukazanie zachowania pojazdu w poślizgach różnego typu: podsterownym, nadsterownym i czterokołowym. Uczestnicy szkoleń i kursów na torze samochodowym Pszczółki mogą szlifować umiejętności zapanowania nad podjazdem w czasie poślizgu.

Ciekawostką jest to, że na torze zainstalowano urządzenie destabilizujące tor jazdy samochodu lub motoru. Znajduje się ono przed płytą poślizgową prostokątną, zaopatrzoną w kurtyny wodne. Stwarza to możliwości uzyskania o każdej pogodzie właściwych warunków treningowych na Autodromie Pomorze.

Tor Pszczółki  wyposażony jest także w tor ziemny, przeznaczony do organizacji imprez i szkoleń z wykorzystaniem pojazdów terenowych – quadów. Ma również plac manewrowy o wymiarach 100 na 20 metrów.

Właścicielem i jednocześnie pomysłodawcą powstania toru samochodowego, kartingowego i motocyklowego jest Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego. Inwestor chciał, aby Autodrom Pomorze był dostępny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych nim osób. Inwestycja powstała ze środków Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku.

Autodrm Pomorze

Źródło: materiały inwestora

Tor pszczółki – wymiary i parametry

Długość toru kartingowego: 1047 m,
Długość toru ziemnego (quadowego): 500 m,
Płyta poślizgowa: 150x50m,
Płyta poślizgowa w formie pierścienia: średnica 68 m,

Tor pomorskie – przeznaczenie toru

Obiekt ten powstał w celach szkoleniowych, a jego oferta kierowana jest do wszystkich wielbicieli motoryzacji oraz do osób, które chciałyby doskonalić swoje umiejętności w zakresie kierowania różnego typu pojazdami.

Właściciele toru i inicjatorzy budowy obiektu liczą na to, że tor samochodowy, tor motocyklowy i tor kartingowy w najbliższej przyszłości będzie gościł wiele imprez sportowych. Jeśli uzyska stosowne homologacje, pozwoli to na przeprowadzanie zawodów kartingowych.

Niewykluczone, że w przyszłości tor Pomorskie, czyli tor wyścigowy w Pszczółkach będzie gospodarzem zawodów sportowych. Taką ewentualność bierze pod uwagę inwestor, który zbudował Autodrom Pomorze.

Istnieje możliwość wynajęcia toru samochodowego Pszczółki w celu organizacji prywatnych i firmowych imprez. Nasza szkoła Driving Experience może dla Państwa opracować plan eventu dla pracowników, klientów kluczowych lub kontrahentów firmy, albo też przeprowadzić wszelkiego rodzaju szkolenia samochodowe i motocyklowe na torze w województwie pomorskim. Możemy przy tym skorzystać z własnych super samochodów, m.in. Lamborghini, Ferrari, Nissana GT-R, KTM X-Bow czy Subaru Impreza, albo wynająć pojazdy znajdujące się na stanie toru Pszczółki.

Na Autodromie Pomorze dotychczas organizowano kilka imprez motoryzacyjnych, m.in. prezentację najnowszych modeli MINI, którą prowadził 9 kwietnia 2016 roku salon BMW MINI Zdunek. Impreza obejmowała jazdy testowe dla ponad 20 klientów z wykorzystaniem najnowszych modeli MINI. Miały tu również miejsce szkolenie dla pracowników LOTOS-AIR BP, z zakresu doskonalenia technik jazdy pojazdem.

Autodrom pomorze – lokalizacja

Tor pszczółki (koło Gdańska) – jak dojechać?

Do Toru Pszczółki można dojechać z Tczewa i Gdańska trasą numer 91.

Tor pomorskie – organizacja eventów motoryzacyjnych

Jeśli szukasz specjalistów w dziedzinie organizacji imprez motoryzacyjnych na torach wyścigowych – skontaktuj się z Driving Experience.

  • Ferrari 458 Italia
  • Subaru Impreza STI
  • Nissan GT-R
Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej