Tor Moto Park Kraków

Podmenu
8 maja 2017

W Krakowie, dawnej stolicy Polski oprócz licznych atrakcji turystycznych można również zakosztować prawdziwej, motoryzacyjnej przygody na nowo otwartym torze Moto Park Kraków. W Małopolsce brakowało miejsca, w którym można w najbardziej bezpiecznych warunkach potrenować jazdę samochodem, motocyklem lub gokartem.

Parametry toru samochodowego w Krakowie

Tor w Krakowie ma 1200 metrów długości i wyposażono go w trzy nawadniane płyty poślizgowe. W Moto Park Kraków jest jedyna w Polsce płyta w kształcie litery „S”. W modułach szkoleniowych toru w Krakowie można wymienić:

  • tor sportowo-szkoleniowy o długości 800-1200 m,
  • płyta poślizgowa „S”,
  • płyta poślizgowa „zakręt”,
  • płyta poślizgowa prostokątna z kurtynami wodnymi.

W przygotowaniu jest tor szutrowy, który przeznaczony będzie do jazdy samochodami, motorami i buggy. Planuje się również budowę pełnego oświetlenia na torze, co będzie jego zdecydowanym atutem na tle innych, podobnych obiektów. Moto Park Kraków jako jedyny w Polsce ma sekcję zakrętów.

Przeznaczenie toru wyścigowego w Krakowie

Od 2017 roku Kraków ma swój tor wyścigowy – Moto Park Kraków, czyli obiekt szkoleniowo-eventowy, który funkcjonuje dopiero od tego roku. Przeznaczony jest on na prowadzenie szkoleń z zakresu doskonalenia technik jazdy. Pozwala też na sprawdzenie możliwości i osiągów swojego samochodu, motocyklu czy gokarta. Moto Park Kraków z założenia ma skupiać wokół siebie entuzjastów szeroko rozumianej motoryzacji.

Zgodnie z przeznaczeniem Moto Parku Kraków, będzie można organizować tu przeróżne eventy motoryzacyjne, zarówno dla klientów prywatnych, jak i firmowych. W ramach Moto Park Kraków prowadzony jest Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy.

Poza samym torem Moto Park Kraków dysponuje 2 salami wykładowymi na 25 i 40 osób oraz 400-metrową salą szkoleniową.

Lokalizacja Moto Park Kraków

Moto Park Kraków znajduje się  przy ulicy Rzepakowej 4 w Krakowie.

Organizacja imprez na torze

Na torze Moto Park Kraków organizowane będą szkolenia z technik doskonalenia jazdy i treningi bezpiecznej jazdy, imprezy sportowe i wydarzenia motoryzacyjne, imprezy w zakresie propagowania sportu motorowego, w tym wśród najmłodszych, jak i wydarzenia o charakterze kulturalnym i oświatowym.

Jeśli szukasz specjalistów w dziedzinie organizacji imprez motoryzacyjnych na torach wyścigowych – skontaktuj się z Driving Experience.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej