Tor Modlin

Podmenu
8 czerwca 2018

Zlokalizowany w pobliżu Warszawy Tor Modlin, to nowoczesny obiekt do doskonalenia techniki jazdy zarówno sportowymi samochodami, jak i motocyklami. Dzięki znakomitej lokalizacji Tor Modlin jest idealnym miejscem do organizacji eventów motoryzacyjnych i imprez integracyjnych.

Historia toru w Modlinie

Tor Modlin został wybudowany w 2017 roku, a jego oficjalne otwarcie miało miejsce 28 kwietnia 2018 roku. Ambasadorem toru jest znakomity kierowca rajdowy i czterokrotny mistrz kraju – Leszek Kuzaj. Do dyspozycji kierowców są dwa tory wyścigowe, wielofunkcyjny budynek szkoleniowy z salami w XIX-wiecznej prochowni i nowoczesnym pawilonie, kryte trybuny z telebimem oraz taras widokowy. Wszystkie szkolenia na Torze Modlin odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. </span

Parametry Toru Modlin

W nowo otwartym ośrodku w Modlinie kierowcy mogą korzystać z dwóch niezależnych od siebie torów, które dodatkowo zostały podzielone na kilka samodzielnych sekcji szkoleniowych.

Parametry toru szkoleniowego:

 • długość toru: 2400 m
 • najdłuższa prosta: 250 m
 • długość największej płyty poślizgowej: 100 m
 • nachylenie wzniesień: 10%
 • szerokość płyty: 20 m
 • wysokość ściany wodnej: 2,5 m
 • szerokość pasa poślizgowego na okręgu: 7m
 • długość pierścienia poślizgowego: 170 m
 • ilość niezależnych modułów szkoleniowych: 5

Parametry toru sportowo-treningowego:

 • długość toru: 1200 m,
 • najdłuższa prosta: 220 m
 • ilość technicznych zakrętów: 13
 • szerokość toru w najszerszym miejscu: 12 m
 • ilość niezależnych sekcji: 3

Przeznaczenie toru wyścigowego Modlin

Tor Modlin to wielofunkcyjny obiekt, gdzie do dyspozycji kierowców są dwa tory: szkoleniowy i sportowo treningowy. Na tym pierwszym kierowcy mają okazję doskonalenia swojej techniki jazdy na trzech płytach poślizgowych wyposażonych w kurtyny wodne sterowane komputerowo. Płyta poślizgowa mała o wymiarach 9 x 75 m to idealne miejsce do treningu umiejętności podczas aquaplaningu. Płyta poślizgowa duża (20 x 100 m) przeznaczona jest do ćwiczeń samochodami osobowymi, ciężarowymi i autobusami. Sekcja ta wyposażona jest w sterowane elektronicznie przeszkody.

Jedną z części toru jest płyta poślizgowa okrągła, na którą składa się pas poślizgowy o szerokości 7 m. Na płycie poślizgowej można trenować naukę jazdy i hamowania na łuku na śliskiej nawierzchni. Na torze zlokalizowane są również dwa wzniesienia zbudowane na skarpach o spadku 10%.

Na Torze Modlin również motocykliści znajdą coś dla siebie – przygotowano dla nich plac o wymiarach 37 x 130 m. Na jego powierzchni zarysowane są moduły treningowe typowe dla jednośladów – koła, slalomy, ostre zakręty.

Obiekt został wyposażony również w tor ziemny, który stwarza możliwość jazdy off road. Tor ziemny to miejsce, gdzie miłośnicy samochodów terenowych, quadów i SUV-ów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z przeszkodami.

Drugi tor, czyli tor sportowo-treningowy, to z kolei idealne miejsce dla miłośników szybkiej jazdy i prawdziwych motoryzacyjnych emocji. Z toru można korzystać niezależnie od modułów szkoleniowych. Można również połączyć tor sportowo-szkoleniowy ze szkoleniowym – powstaje wtedy bardzo ciekawa pętla o łącznej długości ponad 3 km. Tor sportowy charakteryzują kręte trasy o różnych stopniach trudności, które pozwalają na osiągnięcie wysokich prędkości.

Tor Modlin powstał z myślą o miłośnikach jazdy samochodami. Oferta Toru Modlin skierowana jest zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

Lokalizacja Toru Modlin

Tor Modlin jest obiektem sportowym znajdującym się w odległości 36 km od Warszawy. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Warszawa-Modlin. Dogodna lokalizacja sprawia, że tor jest łatwo dostępny dla dużej liczby osób.

Organizacja imprez na Torze Modlin

Tor Modlin to profesjonalny obiekt do organizacji imprez motoryzacyjnych oraz świetne miejsce do jazdy sportowymi samochodami. Na terenie toru wyścigowego organizujemy eventy samochodowe szyte na miarę oczekiwań nawet tych najbardziej wymagających Klientów. Kompleksowo organizujemy imprezy integracyjne, imprezy firmowe dla pracowników i kontrahentów oraz dla każdego, kto chce spróbować swoich sił na prawdziwym torze wyścigowym.

Kontakt z nami

Szukasz specjalistów, którzy zajmą się organizacją imprezy firmowej na Torze Modlin – skontaktuj się z Driving Experience.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej