The Road to Peace – Kajto wystartuje w wyjątkowych barwach!

Podmenu
The Road to Peace – Kajto wystartuje w wyjątkowych barwach!
24 marca 2022

Już w najbliższy weekend (26-27.03.2022) Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wystartują w Quattro River Rally Karlovac, treningowym rajdzie przed rozpoczęciem właściwych zmagań w Rajdowych Mistrzostw Świata. Załoga LOTOS Rally Team pojedzie dobrze znaną sobie Škodą Fabią Rally2 Evo, obsługiwaną przez hiszpański zespół RaceSeven. Rajdówka przybierze jednak wyjątkowe barwy „The Road to Peace”, które zawodnicy dedykują Ukraińcom walczącym o pokój i zaprzestanie wojny w swojej ojczyźnie.

Polacy od pierwszych godzin nasilenia konfliktu na Ukrainie na szeroką skalę organizują pomoc dla naszych sąsiadów, w którą włączył się także Kajetanowicz wraz z zespołem. Kolejną z inicjatyw są specjalne barwy, które opatrzone hasłem „The Road to Peace” dedykowane są wszystkim Ukraińcom.

– W ten weekend postawiliśmy na specjalne oklejenie mojego samochodu rajdowego, inne niż to, którym pojedziemy w Mistrzostwach Świata. Pomysł na takie barwy zrodził się w mojej głowie podczas malowania kasku. Symbol, który jest dla mnie znakiem solidarności z naszymi sąsiadami, będącymi obecnie w bardzo trudnej sytuacji, zostanie przeniesiony właśnie z kasku na moją rajdówkę. Cieszę się, że w ten sposób mogę zaprezentować jedność z Ukraińcami, którzy potrzebują tego wsparcia. Od początku widzę wielkie serce wśród moich rodaków, którzy pomagają Ukrainie. Chciałbym jednak, żebyśmy wszyscy pamiętali, że ta pomoc będzie potrzebna cały czas, nie tylko teraz, kiedy jest o niej głośno – mówi Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczną rywalizację w tym sezonie od trzeciej rundy mistrzostw świata, którą będzie Rajd Chorwacji (21 – 24 kwietnia). Aby odpowiednio przygotować się do rywalizacji w rajdzie, w którym przed rokiem triumfowali, Polacy wezmą udział w Quattro River Rally Karlovac. Będzie to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Chorwacji, która zostanie rozegrana już w ten weekend (26-27 marca). Zawody składać się będą z siedmiu odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 90 kilometrów.

SJS Driving Experience wspiera wszystkie starty Kajetana Kajetanowicza.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej