Tematyczne zloty wielbicieli samochodów – 5 pomysłów

Podmenu
15 listopada 2019

Zloty samochodowe to doskonała okazja dla wielbicieli samochodów do wymiany doświadczeń z fanami motoryzacji, a także do zaprezentowania swojej ,,perełki” innym kierowcom. Jest to również świetna forma spędzenia wolnego czasu. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy przegląd pomysłów na tematyczne zloty samochodów. Zachęcamy do lektury. 

Pomysł nr 1 – zlot miłośników starej motoryzacji i zabytkowych samochodów

Miłośnicy pojazdów zabytkowych organizują przeróżne zloty, spotkania, a nawet reanimują popularne kiedyś, a dziś już zapomniane rajdy samochodowe z udziałem zabytkowych aut. W ten sposób został przywrócony do życia bardzo popularny niegdyś Rajd Monte Carlo, podczas którego startowali najwybitniejsi mistrzowie kierownicy lat 50., 60. i 70. ubiegłego wieku. Zloty pojazdów zabytkowych bardzo często połączone są ze zlotami pojazdów starych, które zostały poddane tuningowi. Co takiego jest w klasykach, że są tak pożądane? Może nie mają klimatyzacji i wielu innych udogodnień, do których jesteśmy przyzwyczajeni, ale mają za to swój niepowtarzalny styl i każdy z nich na swój sposób jest pożądany.

Zloty miłośników starej motoryzacji i zabytkowych samochodów odbywają się w wielu miastach w Polsce, takich jak Poznań, Mińsk, Rzeszów, Łomża, Siedlce. Wiele tych zlotów ma charakter międzynarodowy. Często takim wydarzeniom towarzyszą wyścigi, testy sprawnościowe, konkursy na najlepiej utrzymane zabytkowe auto itp. Bez wątpienia jest to doskonała okazja do tego, aby pochwalić się swoim pojazdem szerszemu gronu odbiorców.

Zloty samochodów dla wielbicieli motoryzacji

Pomysł nr 2 – zlot miłośników Forda 

Ford Mustang to prawdziwa legenda motoryzacji, element popkultury i jeden z najpopularniejszych sportowych samochodów na świecie. Zlot miłośników Forda to świetna okazja do tego, aby obejrzeć wyjątkowe modele z bliska, posłuchać niesamowitego brzmienia amerykańskich silników, a także porozmawiać z pasjonatami-właścicielami Mustangów. Największy na świecie zlot Mustangów odbył się w tym roku w Belgii, gdzie został ustanowiony nowy rekord świata. Przyjechało na niego ponad 1300 Fordów Mustangów z całego świata w różnych wersjach – przerobione, w fabrycznym stanie, z Polski, Europy. Było na co popatrzeć. Poprzedni rekord w liczbie sportowych samochodów zgromadzonych podczas jednego zlotu także należał do Forda. Było to w 2017 roku w Meksyku, gdzie naliczono 970 Mustangów. Aby jednak zobaczyć Mustanga na własne oczy, wcale nie trzeba udawać się do południowych Niderlandów. Zloty miłośników Forda Mustanga odbywają się także w Polsce – w Warszawie lub w okolicach Bełchatowa.

Pomysł nr 3 – zlot fanów japońskich samochodów 

Każdy miłośnik sportowych samochodów wie, czym jest Japfest. Jest to największy w Polsce zlot miłośników japońskiej motoryzacji. Pierwszy Japfest odbył się w 2014 roku. Wydarzenie cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili kontynuować ,,dzieło” i stworzyć jedną z największych tego typu imprez w środkowo-wschodniej Europie. Japfest do tej pory odbywał się zawsze w środku lata w Legnicy i trwał 3 dni. Podczas zlotu japońskich samochodów mają miejsce pokazy driftu. Nie bez powodu – w końcu jazda w kontrolowanym poślizgu wywodzi się właśnie z Japonii. Odwiedzający mają okazję z bliska podziwiać sportowe samochody, zobaczyć najnowsze rozwiązania w zakresie tuningu, akcesoriów i części samochodowych, a także poznać technologie stosowane przez firmę YOKOHAMA w oponach wyczynowych i sportowych. Przykładami japońskich samochodów, które co roku na szeroką skalę biorą udział w wydarzeniu, są: Nissan GT-R, Subaru Impreza, Subaru BRZ czy Mitsubishi Lancer Evo.

Pomysł nr 4 – zlot samochodów tuningowych 

Zlot samochodów tuningowych w Polsce to wydarzenie otwarte dla wszystkich marek samochodowych. W czasie takiego zlotu odkryć można wszelkie tajniki mocy, przyspieszenia oraz konstrukcji silnika każdego z samochodów. Ponadto w programie wydarzenia znajdują się m.in. pokazy driftingu samochodów czy pokazy jazdy samochodami rajdowymi. 

Pomysł nr 5 – zlot samochodów terenowych

Zlot samochodów terenowych to gratka dla fanów pojazdów 4×4. Podczas wydarzenia można nie tylko podziwiać terenowe auta, ale także spróbować swoich sił w jeździe po bezdrożach. Najczęściej są to górki, wzniesienia, bagna, czyli wszędzie tam, gdzie normalnie człowiek by się nie wybrał. 

Skontaktuj się z Driving Experience

Szukasz firmy eventowej, która posiada bogatą flotę sportowych samochodów? Skontaktuj się z Driving Experience. Wypożyczamy samochody na czas imprezy, a także oferujemy możliwość przejechania się superszybkimi tylnonapędówkami po prawdziwych torach wyścigowych

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej