Targi motoryzacyjne – przegląd najciekawszych imprez w Polsce

Podmenu
10 czerwca 2019

Targi motoryzacyjne to doskonałe wydarzenie dla każdego kierowcy i pasjonata motoryzacji. Z punktu widzenia wystawców stanowią świetną okazję do tego, aby przedstawić swoją ofertę i zainteresować nią potencjalnych odbiorców. Odwiedzającym dają możliwość podziwiania setek pojazdów, w tym również motoryzacyjnych premier. Można powiedzieć, że targi motoryzacyjne to połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli dobrej zabawy z rozeznaniem rynku. W jakich zatem targach motoryzacyjnych warto wziąć udział? Dzisiaj przedstawiamy przegląd najciekawszych propozycji wśród imprez motoryzacyjnych.

Motor Show Poznań

Jest to jedna z największych w Polsce imprez motoryzacyjnych, która odbywa się co roku tuż po targach w Genewie. Bliskość tych dwóch imprez nie jest bez znaczenia, ponieważ to właśnie do Polski zjeżdżają się największe motoryzacyjne premiery tuż po tych genewskich. Co roku podczas Motor Show w Poznaniu tysiące zwiedzających podziwia stoiska najpiękniejszych, najciekawszych i najnowszych modeli samochodów, kamperów, tracków i motocykli. Fani superszybkich samochodów moją niebywałą okazję do tego, aby zasiąść za kierownicą Lamborghini czy Ferrari, a także zobaczyć na własne oczy, jak prezentują się samochody przyszłości. Kilka godzin na pewno nie wystarczy na zobaczenie wszystkich stoisk. Na Motor Show Poznań trzeba zarezerwować cały dzień po to, by zwiedzić kilkanaście hal wypełnionych nowościami. Jest to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji.

największe targi motoryzacyjne organizowane w Polsce w których warto wziąć udział

Warsaw Motor Show

Warsaw Moto Show to największe targi samochodowe w Polsce i jedne z największych w Europie organizowane w Ptak Warsaw Expo. Każda edycja Warsaw Motor Show szykuje dla fanów motoryzacji coraz to liczniejsze atrakcje. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują akademia driftingu, podczas której sztuki driftingu uczą znane osobistości ze świata motorsportu, jazdy testowe samochodami elektrycznymi czy spotkania z międzynarodowymi gwiazdami motoryzacyjnego świata. Do tej pory wśród gości zaproszonych na wydarzenie znaleźli się m.in. Kajetan Kajetanowicz czy Krzysztof Hołowczyc. Tegoroczna edycja targów potrwa od 25-27 października.

Moto Show w Krakowie

Moto Show w Krakowie to jedno z największych wydarzeń w południowej Polsce. W tym roku odbyło się 19-20 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym Expo Kraków. Co roku podczas wydarzenia gromadzi się wiele znaczących postaci ze świata motoryzacji. Ostatnia, czyli 6. edycja Moto Show ‘19, odbyła się pod hasłem ,,odpal emocje”. Absolutną gwiazdą wydarzenia była Toyota Yaris GRMN, która podczas targów miała swoją premierę. Na zwiedzających czekało też wiele innych atrakcji – od wystaw aut tuningowych i retro poprzez samochody najnowszej generacji aż po spotkanie z gwiazdami motoryzacyjnymi. Podobnie jak na innych targach branżowych i w tym przypadku nie brakowało pokazów driftingu czy konkursów z nagrodami. Wśród wystawców co roku prezentują się przedstawiciele koncernów samochodowych, a także dystrybutorzy części i akcesoriów motoryzacyjnych. Moto Show w Krakowie gromadzi miłośników motoryzacji i sportów wyczynowych, zawodowych kierowców, posiadaczy czterech kółek, jak i całe rodziny z dziećmi.

3TM Targi Motoryzacyjne w Gdańsku

Targi 3TM to duża impreza motoryzacyjna, odbywająca się w północnej części kraju już od kilku lat, która z roku na rok gromadzi coraz to więcej uczestników. W pierwszej edycji 3TM uczestniczyło 7 tysięcy osób, a z każdym kolejnym rokiem padały nowe rekordy. Wydarzenie organizowane jest w obiekcie Amber Expo, gdzie na powierzchni ponad 12000 m2 można spotkać się z kilkudziesięcioma wystawcami. Jest to doskonała okazja do tego, aby obejrzeć i porównać ze sobą niemal wszystkie dostępne samochody. Oprócz tego fani motoryzacji mają okazję obejrzeć samochody przyszłości, klasyki czy pojazdy z bajek. W tym roku XI edycja targów motoryzacyjnych 3TM będzie trwała od 12 do 13 października 2019. Jest to zatem doskonała szansa do nadrobienia zaległości dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze w tym roku wziąć udziału w tego typu imprezie.

Targi Tuningu i Modyfikacji Pojazdów TUNING & MOTOR SHOW w Kielcach

Targi Kielce od lat specjalizują się w organizowaniu imprez B2B, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapotrzebowaniu branży motoryzacyjnej. Już niebawem, bo 29-30 czerwca 2019 roku odbędą się Targi Tuningu i Modyfikacji Pojazdów TUNING & MOTOR SHOW. Wystawa ta daje możliwość zaprezentowania profesjonalnych produktów i usług do tuningu oraz efektownej modyfikacji aut. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do odkrycia wszelkich tajników mocy, przyspieszania, pojemności silnika, a także konstrukcji samochodów sportowych. Targi w Kielcach stwarzają również szansę do spotkania się z firmami motoryzacyjnymi, przedstawicielami klubów tuningowych oraz miłośnikami superszybkich aut z całej Polski i Europy. Na wystawie nie zabraknie również firmy eventowej Driving Experience, zajmującej się organizacją eventów na torze, która posiada w swojej flocie samochody o niesamowitych osiągach.  

Targi TUNING & MOTOR SHOW w Kielcach w 2019 roku to także doskonała okazja, aby spróbować swoich umiejętności za kierownicą sportowych samochodów z Driving Experience. Możliwość przejażdżki będzie dostępna odpłatnie.

ProfiAuto Show – targi motoryzacyjne w Katowicach

W czerwcu to Katowice są stolicą motoryzacji, a to za sprawą targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show, które co roku przyciągają do miasta fanów czterech kółek. Obecność na tych targach to niebywała szansa do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży, a także spotkania wybitnych fachowców ze świata motoryzacji. Podczas wydarzenia nigdy nie brakuje również spektakularnych atrakcji. Jedną z nich, szczególnie zapamiętaną przez uczestników, był przejazd samochodem terenowym po torze off-roadowym.

Driving Experience na targach motoryzacyjnych

Jak widać na wyżej wymienionych przykładach, targi motoryzacyjne są chętnie i tłumnie odwiedzane, pod warunkiem, że jest pomysł na ich zorganizowanie. Driving Experience to nie tylko firma organizująca eventy motoryzacyjne. Od lat jesteśmy również mocno związani z targami motoryzacyjnymi. Oferujemy wynajem samochodów sportowych na targi i imprezy samochodowe. Chcesz zaistnieć na targach motoryzacyjnych? Wynajmij od nas sportowy samochód na swoje stoisko i przyciągnij uwagę zwiedzających. Skontaktuj się z nami.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej