Spotkanie integracyjne dla przedsiębiorców – co wybrać?

Podmenu
13 kwietnia 2018

Właściciele firm coraz chętniej decydują się organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne. Spotkania integracyjne, eventy firmowe czy imprezy branżowe to sposób na podtrzymanie dobrej atmosfery w każdym przedsiębiorstwie i zbudowanie trwałych relacji z otoczeniem firmy – zarówno klientami, jak i partnerami biznesowymi.

Co wybrać na wyjątkową imprezę firmową?

Wybranie odpowiedniego miejsca na organizację imprezy firmowej ma kluczowe znaczenie dla przebiegu całego procesu organizacyjnego. Obecnie na rynku można wybierać z szerokiego wachlarza rozwiązań integracyjnych. Poza tradycyjnymi bankietami, konferencjami itd., coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie imprez na wolnym powietrzu. Do najbardziej popularnych w ostatnim czasie można zaliczyć te formy, które stawiają na połączenie integracji z wykorzystaniem aktywnego wypoczynku i/lub elementów gry. Na szczególną uwagę zasługuje m.in.:

  • escape room,
  • gry miejskie,
  • quady,
  • biegi survivalowe,
  • imprezy typu off-road,
  • imprezy na torach wyścigowych.

Biegi survivalowe

Biegi survivalowe to okazja do przeżycia świetnej przygody, zmierzenia się ze swoimi ograniczeniami, sprawdzenia siły swojego charakteru i umiejętności pracy w grupie. Biegi survivalowe często niosą za sobą także szczytny cel.

Escape room

Forma escape roomu znana jest chyba każdemu – grupa kilku osób zostaje zamknięta w budynku lub pokoju i ma za zadanie zmierzyć się z wieloma różnorodnymi zagadkami w określonym czasie. Bez wątpienia jest to rozrywka, która dostarcza wielu emocji, pozwala oderwać się od codzienności i choć na chwilę przenieść się do innego świata.

Gry miejskie

Gry miejskie (gry scenariuszowe na świeżym powietrzu) to równie popularna forma integracji, która łączy w sobie cechy flash mobów, gier komputerowych, RPG i klasycznych podchodów. Gry miejskie najczęściej organizowane są w dużych miastach, a ich tematyka może być bardzo zróżnicowana. Główną ideą gier miejskich jest wykorzystywanie terenu jako elementu rozrywki.

imprezy integracyjne dla firm

Imprezy motoryzacyjne

Imprezy integracyjne wcale nie muszą być nudne. A jak się o tym przekonać? Wystarczy wziąć udział w przejeździe off-roadowym. Samochodowe rajdy terenowe, czyli imprezy off road to świetna okazja, by wypróbować swoich sił w terenie na stromych podjazdach, pokonując przeciwności terenu samochodami terenowymi 4×4 lub quadami. Głównym założeniem integracyjnych imprez off roadowych jest integracja zespołu w warunkach ekstremalnych i terenowych. Imprezy terenowe bardzo często pojawiają się na setkach spotkań integracyjnych i niezmiennie budzą niepowtarzalne emocje, bo pozostają w pamięci na długie lata. Organizacja off roadu wymaga znalezienia odpowiedniego i ciekawego terenu, ale tym zadaniem zajmie się kompleksowo firma eventowa Driving Experience.

Doskonała alternatywą dla imprez off roadowych są imprezy na torach wyścigowych. Wyścigi samochodowe, które odbywają się na zamkniętych od ruchu ulicznego torach wyścigowych to okazja, by zasiąść za kierownicą największych sław motoryzacyjnych, takich jak: Lamborghini HURACAN LP610-4, Mitsubishi LANCER EVO IX, Porsche 911 CARRERA 4, Ferrari 458 ITALIA i wielu innych oraz wcielić się w rolę prawdziwego kierowcy rajdowego, który wyciska z samochodu maksimum jego możliwości. Jest to oryginalna forma integracji wszystkich uczestników poprzez bezpośrednią rywalizację. Impreza motoryzacyjna skierowana jest nie tylko do miłośników adrenaliny i szybkiej jazdy, ale również do tych osób, które chcą zobaczyć, jak wygląda ten sport z perspektywy pasażera, zasiadając na prawym fotelu obok instruktora.

firmowe eventy motoryzacyjne

Dlaczego warto organizować eventy firmowe?

Relacje przełożony-podwładny

Organizacja imprez firmowych ma wiele niepodważalnych zalet. Przede wszystkim jest to inwestycja, która zwróci się w postaci lepszej i wydajniejszej pracy personelu. Jest to również sposób na umocnienie relacji pomiędzy kierownictwem i personelem niższego szczebla. Imprezy integracyjne pomagają w tworzeniu pozytywnych zależności między pracownikami i pozwalają na wzmocnienie pracy grupowej, co może przełożyć się na wyniki całego przedsiębiorstwa.

Relacje B2B (Business to Business)

Event lojalnościowy dla partnerów biznesowych to sposób na zbudowanie pozytywnego wizerunku wśród najbliższego otoczenia przedsiębiorstwa. Event jako narzędzie w komunikacji marketingowej pozwala przedsiębiorcy wyróżnić się na tle konkurencji, co na bardzo konkurencyjnym rynku często okazuje się zadaniem niełatwym. Event marketing jest szansą na wypromowanie marki. Markę można zaprezentować na wiele sposobów – poprzez konferencje, kongresy, wernisaże. Do promocji można jednak podejść bardziej oryginalnie i postawić na organizację wydarzenia o charakterze sportowo-rozrywkowym, jakim jest na przykład event motoryzacyjny.

Skontaktuj się z nami

Szukasz pomysłu na oryginalną imprezę integracyjną dla swoich pracowników lub kontrahentów? Skontaktuj się z naszą firmą eventową, a przedstawimy Ci indywidualnie dopasowaną do potrzeb ofertę na event motoryzacyjny.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej