Slovakia Ring – tor wyścigowy na Słowacji

Podmenu

Slovakia Ring, nazywany również Slovakiaring oraz Automotodróm Slovakia Ring to tor wyścigowy położony na Słowacji, w odległości prawie 40 km na południowy wschód od stolicy kraju – Bratysławy, niedaleko wsi Orechová Potôň. To jeden z najdłuższych torów w Europie – pozwala na jazdę nawet w 12 różnych konfiguracjach. Tor samochodowy otrzymał wszystkie certyfikaty i pozwolenia, jakie są prawnie wymagane dla tego typu obiektów, a ponadto zdobył homologację Słowackiego Związku Motorowego. Pozwala mu to na organizację imprez o charakterze widowiskowym, treningowym i integracyjnym. Mogą to być zarówno imprezy motoryzacyjne z udziałem osób prywatnych, jak i zawodowych kierowców.

Slovakia Ring – Rys historyczny

Tor samochodowy i jednocześnie tor motocyklowy Slovakia Ring powstawał w latach 2008-2009. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło w 2010 roku. Zaprojektował go austriacki specjalista od torów wyścigowych – Hans Roth.

Parametry toru Slovakia Ring

Obszar toru Slovakia Ring zbliżony jest swoim kształtem do trójkąta prostokątnego. Parametry toru przedstawiają się następująco:

 • długość: 5,922 km,
 • szerokość: 12 m,
 • kierunek ruchu: zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
 • nawierzchnia: asfaltowa,
 • tor dwukierunkowy,
 • pętla o długości 5900 m,
 • prosta startowa (start-meta) o długości 900 m i 20 m szerokości.

Obiekt posiada dwa pierścienie – wewnętrzny i zewnętrzny, które pozwalają na stworzenie różnych konfiguracji przejazdu. Tor posiada wydzieloną sekcję drag (acceleration test zone) o długości 1144 metrów i szerokości 20 metrów oraz boxy o wymiarach 8 na 5 metrów oraz 10 na 5 metrów.

Przeznaczenie toru Slovakia Ring

Tor wyścigowy Slovakia Ring przeznaczony jest dla samochodów osobowych i motocykli. Tuż obok niego znajduje się akademia jazdy. Główną imprezą, jaka odbywa się na słowackim torze wyścigowym Slovakia Ring jest CEZ Trophy.  Organizowane są tu także takie imprezy motoryzacyjne jak:

 • FIA GT3 European Championship
 • 2.2 FIA World Touring Car Championship
 • 2.3 FIA GT1 World Championship
 • 2.4 FIA GT Series,
 • runda wyścigów motocyklowych z serii Alpe Adria zaliczana do punktacji WMMP,
 • zawody 6 Hours Le Slovakia Ring.

Dla miłośników sportów motorowych, którzy nie biorą w nich udział jako zawodnicy, na Slovakia Ring przygotowano padok, trybunę dla widzów, ponad 30 boksów dla zespołów, a także parking, stację benzynową, punkt medyczny i restaurację. Dlatego organizacja w tym miejscu np. imprez integracyjnych przez szkołę Driving Experience jest kompleksowa i urozmaicona. Slovakia Ring będzie idealnym obiektem na imprezy motywacyjne dla pracowników, jak i wyjazdy integracyjne dla przedsiębiorców czy kontrahentów biznesowych.

Warto podkreślić, że tor Slovakia Ring został zaprojektowany w taki sposób, aby zwiększać wymagania nawet dla doświadczonych kierowców i zapewniać im wyrzut adrenaliny podczas wyścigów. Jazda po tym torze wyścigowym wiąże się z odczuwaniem silnych emocji, ale jednocześnie zaprojektowano i wykonano duże sekcje bezpieczeństwa na wylocie z zakrętów, które minimalizują ryzyko kontuzji. Slovakia Ring to jeden z najdłuższych europejskich torów.

Lokalizacja toru Slovakia Ring

Organizacja imprez na torze Slovakia Ring

Jeśli szukasz specjalistów w dziedzinie organizacji imprez motoryzacyjnych na torach wyścigowych – skontaktuj się z Driving Experience.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej