Samochody Tesla – przegląd modeli

Podmenu
15 maja 2019

Samochody elektryczne uważane są obecnie za pojazdy przyszłości – nie bez powodu. To auta ekologiczne, tanie w eksploatacji, wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Czołowym producentem tego typu pojazdów jest Tesla. Przedstawiamy przegląd samochodów elektrycznych tej marki, wskazując na zastosowanie i możliwości poszczególnych modeli.

Tesla model S

Samochód elektryczny określany jako auto ,,klasy średniej wyższej”. Samochód ma nietypową konstrukcję. Może przewieźć aż 7 osób – 2 dodatkowe miejsca znajdują się w miejscu bagażnika i usytuowane są tyłem do kierunku jazdy. Silnik elektryczny znajduje się między tylnymi kołami. Osoby pierwszy raz wsiadające za kółko tego modelu mogą być zdziwione wyglądem kokpitu – wnętrze auta przypomina nieco prom kosmiczny. Wyposażone jest bowiem w wiele ekranów, a na desce rozdzielczej znajdują się tylko dwa przyciski – jeden z nich otwiera schowek, drugi uruchamia światła awaryjne. Model ten z zewnątrz wydaje się mieć klasyczny wygląd, jednak ożywiają go nietypowe detale – np. klamki wtopione w karoserię. Jeśli chodzi o napęd pojazdu, w przypadku tego samochodu dostępne trzy pojemności akumulatora (40, 60 lub 85 kWh).

Tesla S P90D

Tesla S P90D to ulepszona i mocniejsza wersja modelu S. Parametry tego samochodu są następujące:

  • pojemność akumulatora: 90 kW;
  • moc: 792 KM;
  • napęd na 4 koła;
  • przyspieszenie do 100 km/h osiągane w ciągu 2,8 sekundy (w trybie Ludicrous Mode).

Istotną zaletą tego modelu jest zastosowanie w samochodzie systemu odzyskiwania energii podczas hamowania.

samochód tesla elektryczny i nowoczesny

Tesla model X

To crossover o wyglądzie vana. Samochód ten pod wieloma względami czerpie z rozwiązań zastosowanych w modelu S. Już zewnętrzny wygląd auta budzi zdziwienie, bowiem drzwi otwierają się w nim… do góry. W związku z konieczna jest dodatkowa przestrzeń parkingowa, umożliwiająca bezpieczne uniesienie się odrzwi. Co jednak w przypadku, gdy zaparkujemy zbyt blisko ściany bądź innego pojazdu? Tesla X wyposażona jest w czujniki, które wykryją tego typu sytuację, a dodatkowo sprawią, że drzwi ,,złożą się” w specjalnie na takie okazje zaprojektowanych przegubach.

Futurystyczny wygląd to nie jedyna charakterystyczna cecha tego modelu. Tesla X wyposażona jest w napęd na 4 koła, silniki o mocy od 328 do 773 KM (w zależności od wersji) oraz deklarowany zasięg od 355 do nawet 565 km.

Tesla X P90D

Parametry Tesli X w unowocześnionej wersji P90D przedstawiają się następująco:

  • dwa silniki napędzające obie osie kół;
  • napęd elektryczny o mocy 463 KM;
  • przestrzeń bagażowa o pojemności 300 litrów;
  • przyspieszenie do 100 km/h osiągane w 3,2 s;
  • zdolność do jazdy z przyczepą o wadze do 2250 kg.

samochód elektryczny tesla

Tesla model 3

To najmłodszy z omawianych w tekście modeli – samochód ten miał swoją premierę w 2016 roku. Twórcy tego auta mieli ambitne plany – chcieli stworzyć pojazd z napędem elektrycznym, który pod względem komfortu, ceny i osiągów nie odbiegałby od samochodów z silnikiem spalinowym. Samochód wyposażono w 5 miejsc siedzących, w kokpicie umieszczono rozmaite udogodnienia (m.in. 15-calowy dotykowy wyświetlacz), cenę ustalono na (w przeliczeniu) 120 tys. zł, a co najważniejsze – postawiono na daleki zasięg (350 km w wersji standardowej, 500 km – w wersji Long Range). Niewątpliwą zaletą tego modelu była duża przestrzeń bagażowa (425 litrów), zaś oryginalnego wyglądu samochodowi dodawał całkowicie szklany dach.

Zgodnie z oczekiwaniami producentów, do firmy zaczęła napływać bardzo duża ilość zamówień. Liczba ta z czasem stała się tak wielka, że fabryki nie nadążały z produkcją, a co gorsza – pośpiech zaczął iść w parze z nagminnymi błędami montażowymi. To z kolei skutkowało mnóstwem reklamacji, a przyszłość tego modelu stanęła pod znakiem zapytania.

Samochody Tesla – dla fanów nowoczesnych technologii

Nie ulega wątpliwości, że samochody marki Tesla to pojazdy dla osób zafascynowanych nowinkami technicznymi i rozwiązaniami na miarę przyszłości. Dzięki Driving Experience każdy kierowca ma szansę usiąść za kółkiem aut z elektrycznym napędem – Tesli X P90D oraz S P90D. Organizujemy eventy motoryzacyjne z najnowocześniejszą technologią elektryczną, tym samym zapewniając naszym Klientom niezapomniane przeżycia. W razie pytań lub zainteresowania ofertą zachęcamy do kontaktu – pomożemy w przygotowaniu efektownego motoryzacyjnego wydarzenia.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej