Safety Day – szczególny rodzaj eventu motoryzacyjnego

Podmenu
13 czerwca 2019

Safety Day, czyli Dzień Bezpieczeństwa, to doskonała okazja nie tylko do wspólnej integracji pracowników firmy, ale i możliwość zyskania wiedzy i umiejętności z zakresu BHP, PPOŻ czy pierwszej pomocy. Event, który łączy w sobie elementy rozrywki i szkolenia, cieszy się coraz to większą popularnością wśród firm organizujących tego typu wydarzenie dla swoich pracowników. Dowiedz się, czym jest i jak może wyglądać Dzień Bezpieczeństwa w Twojej firmie.

Czym jest Safety Day?

Safety Day to szczególny rodzaj eventu, który ma na celu promować bezpieczeństwo i higienę pracy. Nie należy mylić Safety Day z typowym szkoleniem BHP, ponieważ to, co wyróżnia Dzień Bezpieczeństwa to przede wszystkim niekonwencjonalna forma przekazu. Standardem przy tego typu wydarzeniach są konkursy, pokazy czy gry. W organizację Safety Day zaangażowani są profesjonaliści, instruktorzy wielu dziedzin, a niekiedy nawet funkcjonariusze służb mundurowych. Taki event to doskonała okazja do zdobycia wiedzy, jak i do przetestowania umiejętności pracowników, ich zręczności oraz kreatywności.

Safety Day jako forma integracji zespołu

Safety Day doskonale wpisuje się w działania z zakresu team buildingu, mające na celu integrację zespołu, poznanie słabych i mocnych stron, nabycie umiejętności podziału ról w zespole oraz skutecznego rozwiązywania konfliktów. Integracja połączona ze szkoleniem z bezpieczeństwa to znakomity sposób na to, aby w niecodzienny sposób posiąść niezbędną wiedzę, a przy tym wpłynąć pozytywnie na atmosferę w miejscu pracy, zmienić nastawienie pracowników do ich obowizków, podnieść motywację, zintegrować zespół i sprawić, że cała załoga będzie jedną, doskonale rozumiejącą się drużyną. Połączenie dobrej zabawy z elementami szkolenia z bezpieczeństwa może być naprawdę interesujące, a wręcz ekscytujące. Zorganizowanie imprezy integracyjnej w formie Safety Day dostarcza całkiem nowych możliwości.

Event motoryzacyjny Safety Day połączony z elementami szkolenia z bezpieczeństwa

Safety Day na torze wyścigowym

Nauka zasad bezpieczeństwa na drodze z pewnością przyda się każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, a ponieważ wszyscy wiedzą, jak przyjemna może być jazda po torze wyścigowym, warto połączyć te dwa wydarzenia w jedno. Takie możliwości stwarza organizator eventów motoryzacyjnych – Driving Experience. Szkolenia z bezpiecznej jazdy nastawione są na zajęcia edukacyjne zwiększające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jednak to, co je wyróżnia od innego typu szkoleń, to fakt, że odbywają się na prawdziwym torze wyścigowym, na którym uczestnicy otrzymają niebywałą możliwość weryfikacji swoich umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów znanych ze świata motorsportu. Do dyspozycji uczestnicy mają sportowe samochody o wyjątkowych osiągach.

Safety Day w praktyce

Zajęcia praktyczne na torze poprzedza szczegółowy instruktaż z zakresu poruszania się po drodze, bezpieczeństwa ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym etapem są ćwiczenia pozwalające na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce – w warunkach porównywalnych do tych realnych zagrożeń. Ponadto na takim evencie nigdy nie brakuje dodatkowych atrakcji, takich jak pokazy driftingu czy jazda za kółkiem w towarzystwie instruktora.

Dlaczego warto zorganizować Safety Day w ramach imprezy integracyjnej?

Integracja firmowa w formie Safety Day przynosi wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich:

  • umożliwienie pracownikom firmy zdobycie w ciekawy, zupełnie inny i interesujący sposób cennej wiedzy z zakresu BHP, udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa na drodze;
  • integracja zespołu (nie tylko znakomita forma zabawy, ale i konieczność podjęcia współpracy w trudnych sytuacjach i realnych zagrożeniach);
  • dostarczenie uczestnikom imprezy zapierających dech w piersiach wrażeń, a także możliwość skonfrontowania się z realnymi zagrożeniami i sprawdzenie poziomu umiejętności pracowników.

Zapraszamy do kontaktu

Wszystkich, którzy mają ochotę na połączenie dobrej zabawy na torze wyścigowym z elementami szkolenia z bezpieczeństwa, zapraszamy do kontaktu z firmą eventową Driving Experience. Organizujemy imprezy i eventy motoryzacyjne dla firm i klientów indywidualnych.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej