Prezentacja nowego modelu samochodu – jak ją przygotować?

Podmenu
17 grudnia 2019

Klienci w dzisiejszych czasach są bardzo wymagający, dlatego tak ważne wydarzenie, jakim jest prezentacja nowego modelu samochodu, musi być ,,dopięte na ostatni guzik”. Tu nie ma miejsca na przypadki, bo stawka jest naprawdę wysoka.

Jak przygotować się do premiery nowego samochodu? 

Podobno ,,dobry produkt obroni się sam” i nie potrzebuje reklamy. Nic bardziej mylnego. W końcu nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu, a dobry PR buduje wizerunek i pomoga w komunikacji z klientem. Jak zatem znaleźć sposób na pozytywne zaskoczenie potencjalnych klientów i wzbudzenie zainteresowania nowym modelem samochodu? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów. 

Jak przygotować prezentację nowego modelu samochodu?

#1 – Odpowiednia scenografia przystosowana pod prezentację nowego samochodu 

Oprawa każdego eventu motoryzacyjnego jest niezwykle ważna, bo to ona decyduje o tzw. pierwszym wrażeniu. Składają się na nią takie elementy, jak nagłośnienie, oświetlenie sceniczne, projekcje wideo, transmisje on-line itp. Bez tego żaden event nie istnieje. Odpowiednio dobrana do charakteru imprezy oprawa scenograficzna to ten element, który pozwoli nam się wyróżnić od setek innych tego typu wydarzeń i wpłynie na to, jak zostaniemy zapamiętani. W końcu pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Żeby zorganizować szkolenie czy konferencję, wystarczy sala w centrum konferencyjnym albo w hotelu. Natomiast w przypadku imprezy motoryzacyjnej musimy zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, takie jak: dostępne miejsce pozwalające na ekspozycję samochodów, bliski wjazd na autostradę lub tor wyścigowy, co pozwoli wypróbować samochody bez obaw o utratę prawa jazdy. 

#2 – Wirtualny prezenter podczas pokazu nowego modelu samochodu 

Technologiczny wystrój wnętrza nada prestiżu i znakomicie podkreśli charakter wydarzenia, dlatego prezentacja samochodu wykonana za pomocą wirtualnego prezentera to strzał w dziesiątkę. Jest to opcja atrakcyjna pod wieloma względami – projekcja, na której płaszczyzna obrazu jest zgodna z obrysem ciała widoczna jest już nawet z szerokiego kąta. Zgromadzonym gościom ukazuje się wirtualny prezenter, który udziela informacji, prezentując przy tym samochód. Jest to niewątpliwie innowacja, która dodaje profesjonalizmu, tworząc atrakcyjny punkt informacyjny.

#3 – Holocube na prezentację nowego modelu samochodu 

Holocube to zintegrowana platforma projekcyjna w formacie 3D, która pozwala w efektowny sposób pokazać nowy model samochodu. Łączy w sobie najbardziej zaawansowane nowoczesne techniki projekcji we współczesnej eleganckiej obudowie. Holocube zapewni produktowi dodatkową uwagę. To innowacyjne i nowatorskie rozwiązanie zdobywa coraz większe grono fanów na całym świecie. 

#4 – Monitory bezszwowe do prezentacji nowego modelu samochodu

Monitory bezszwowe (znane także jako Plasma Wall) to rozwiązanie, które pozwala połączyć kilka bądź kilkanaście monitorów w jeden duży ekran. Stanowią one ciekawą formę interaktywnej prezentacji produktu w postaci spójnego i ciągłego obrazu. Monitory bezszwowe są bardzo cienkie, można powiesić je na ścianach bez obaw o utratę cennego miejsca. Doskonale sprawdzą się jako element scenografii do prezentacji nowego modelu samochodu czy spotu reklamowego. 

#5 – Motoryzacyjne atrakcje na premierę nowego modelu samochodu 

Na żadnej premierze nowego samochodu nie powinno zabraknąć atrakcji, które pozwolą uczestnikom bliżej poznać możliwości prezentowanego pojazdu. Jeżeli organizujemy premierę sportowego samochodu, warto zorganizować pokaz driftingu lub jazdę pokazową po prawdziwym torze wyścigowym, podczas której uczestnicy będą mogli poczuć na własnej skórze prawdziwe osiągi konkretnego modelu samochodu. Driving Experience umożliwi Twoim gościom przejazd takimi kultowymi superszybkimi autami, jak BMW M2, Porsche 911 Carrera S Martini, Ford Mustang, Ferrari 458 Italia czy Tesla Model 3

Prezentacja nowego modelu samochodu z Driving Experience

Chcesz zapewnić motoryzacyjne atrakcje na najwyższym poziomie podczas prezentacji nowego modelu samochodu? Skontaktuj się z Driving Experience. Premiery motoryzacyjne to ważne wydarzenia dla salonów samochodowych, a z naszą pomocą odsłona nowego auta na długo pozostanie w pamięci uczestników takiego eventu. 

 

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej