Premiery motoryzacyjne – 4 wskazówki organizacyjne

Podmenu
6 września 2019

Imprezy motoryzacyjne przyciągają coraz więcej fanów szybkich samochodów. Popularność targów motoryzacyjnych wiąże się bezpośrednio z rozwijającym się dynamicznie rynkiem pojazdów w Polsce. Do tego dochodzi fakt, że Polacy lubią nowości, a przy tym coraz chętniej kupują nowe samochody. Jak powinna wyglądać dobra premiera motoryzacyjna podczas targów branżowych? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Jak przygotować się do premiery motoryzacyjnej?

Targi motoryzacyjne to świetna okazja do zaprezentowania nowego modelu samochodu, nawiązania kontaktu z potencjalnymi klientami czy spotkania z kontrahentami. W większych miastach, takich jak Kraków, Poznań, Warszawa czy Katowice cyklicznie organizowane są wydarzenia, które skupiają grono miłośników i ekspertów ze świata motoryzacji. Jako wystawcy musimy jednak pamiętać o tym, że targi to nie tylko impreza motoryzacyjna, a przede wszystkim inwestycja, która najczęściej jest dość czasochłonna. 

O czym należy pamiętać podczas organizacji premiery samochodu?

Po pierwsze – stwórz oryginalny projekt stoiska targowego do premiery motoryzacyjnej 

Przede wszystkim jako wystawca musimy udział w imprezie motoryzacyjnej dobrze zaplanować. Wydaje się to bardzo oczywiste, jednak na każdej imprezie znaleźć można takie stoiska, które są mocno oderwane od rzeczywistości. Należy więc dołożyć wszelkich starań, aby przygotować atrakcyjne stoisko, które wzbudzi zainteresowanie osób przybyłych na branżowy event. Przede wszystkim trzeba zadbać o przestrzeń, do której będziemy dobierać wielkość oraz rozkład stoiska targowego. Postawmy na dobrze wyposażone stoisko, które będzie charakteryzować się trwałością i wysoką jakością wykonania, a także będzie łatwe w montażu lub demontażu. Warto też stworzyć ciekawy projekt graficzny naszego stanowiska – np. zaaranżować je na wzór wnętrza samochodu, w którym goście będą mogli usiąść w wygodnym fotelu i porozmawiać z ekspertem. 

Po drugie – postaw na wynajem samochodów sportowych

Dla wielu firm wynajem samochodów sportowych na event motoryzacyjny jest bardzo korzystną alternatywą. Mogą one służyć jako nośnik reklam, a jeżeli postawimy na flagowy model, taki jak Tesla, Lamborghini Huracan, BMW M2, Porsche 911 Carrera czy Subaru Impreza możemy być pewni, że podziałają one na uczestników imprezy jak magnes i sprawią, że wzrośnie zainteresowanie naszym stoiskiem. Zwykłe samochody mają wszyscy – my musimy się wyróżnić, dlatego warto zaprezentować pojazdy inne niż te, które ma przeciętny Kowalski. Lśniąca karoseria, ogromne felgi, ryk silnika – tak powinna wyglądać dobra impreza motoryzacyjna. Ponadto po zakończeniu imprezy z udziałem takich aut z pewnością możemy liczyć na fotorelację w internecie, na której będziemy mocno widoczni. 

Po trzecie – zadbaj o dodatkowe atrakcje na premierze motoryzacyjnej 

Podczas premiery motoryzacyjnej nie może zabraknąć oryginalnych atrakcji. Możemy, np. zaproponować zgromadzonym gościom mały upominek. Nie zapominajmy o tym, że prezenty dla partnerów biznesowych są ważnym elementem budowania pozytywnego wizerunku marki. W związku z tym, że w centrum uwagi na takiej imprezie są przede wszystkim samochody, wisienką na torcie będzie testowanie aut lub pokaz driftingu przez osoby znane ze świata motorsportu, co z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zamiast opowiadania o samochodzie lepiej pokazać, jak zachowuje się on na ,,żywo”, oczywiście poza budynkiem. Targi motoryzacyjne możemy również wzbogacić o element edukacyjny. Przyspieszone szkolenie z bezpiecznej jazdy to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Nie zapominajmy jednak o tym, że wszystkie tego typu działania wymagają wcześniejszej zgody organizatorów eventu. 

Po czwarte – nie zapomnij o profesjonalnym teamie 

Powodzenie całego przedsięwzięcia uzależnione jest w dużej mierze od teamu, który będzie reprezentował nasze stoisko. Idealny zespół powinien składać się z przedstawiciela firmy, wykwalifikowanego kierowcy, który będzie prezentował możliwości samochodów, eksperta, odpowiadającego na każde pytanie oraz hostessy rozdającej materiały promocyjne, ulotki, wizytówki, upominki. Musimy pamiętać, że na sukces składa się wiele czynników. Nie obronimy się wyłącznie ciekawym projektem stoiska i superszybkim samochodem. Wszystko to wymaga również ludzkiego zaangażowania. 

Skontaktuj się z Driving Experience

Szukasz firmy eventowej, która posiada bogatą flotę pojazdów sportowych i oferuje możliwość ich wynajęcia na targi motoryzacyjne? Skontaktuj się z Driving Experience. Pomożemy Ci w organizacji imprezy motoryzacyjnej na najwyższym poziomie. Dzięki współpracy z nami wyróżnisz się na tle innych wystawców. 

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej