Pomysły na wyjazdy integracyjne dla pracowników

Podmenu
20 maja 2018

Praca powinna łączyć przyjemne z pożytecznym. Tak w dużym uproszczeniu można określić cel organizowania wyjazdów integracyjnych. W dzisiejszych czasach największym kapitałem każdej firmy są, a przynajmniej powinni być, jej pracownicy, czyli ludzie, którzy tę firmę tworzą. Aby osiągnąć sukces – niezależnie od tego, czy mowa o firmach zatrudniających kilka czy kilkadziesiąt osób – trzeba zwrócić uwagę na aspekt budowania efektywnej współpracy w zespole, kultury organizacyjnej, rozwój i podnoszenie umiejętności pracowników.

Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne dla swoich pracowników?

Imprezy integracyjne, często też określane “team buildingiem” zyskują coraz to więcej zwolenników. I nic w tym dziwnego, bo przecież imprezy integracyjne to najlepszy sposób na stworzenie dobrych relacji w firmie i zbudowanie zgranego zespołu. Pozafinansowe motywatory mają również istotne znaczenie dla wzrostu zadowolenia pracownika z pracy, co w efekcie przekłada się na lepsze wykonywanie powierzonych obowiązków. Dobrze zaplanowana i zorganizowana impreza integracyjna pozwala wyeliminować zaistniałe w firmie nieporozumienia, ponadto stwarza szansę do wyłonienia z grupy lidera. Imprezy integracyjne to okazja do wspólnej zabawy i rozrywki, na którą ciężko byłoby sobie pozwolić podczas wykonywania codziennej pracy.

Jak NIE organizować imprez integracyjnych

Pomysłów na organizację wyjazdów integracyjnych jest naprawdę dużo. Jedyne co nas może ograniczyć, to własna wyobraźnia. Jeszcze do niedawna wyjazdy integracyjne kojarzone były głównie z wyjściem do najbliższego baru i piciem alkoholu. Takie sytuacje obecnie zdarzają się już zdecydowanie rzadziej. Ma to miejsce najczęściej w firmach, w których zarządzający organizują imprezę firmową w sposób chaotyczny, na siłę i bez pomysłu. Tak organizowane imprezy integracyjne nie przyniosą żadnych dodatkowych korzyści dla przedsiębiorcy związanych z budowaniem zaangażowania pracowników. Na dobrą imprezę integracyjną trzeba mieć plan i pomysł.

Nowy wymiar integracji: gdzie zorganizować imprezę integracyjną dla pracowników?

Rzadko kiedy przedsiębiorstwo decyduje się samodzielnie zorganizować imprezę firmową, zwykle korzystają z usług profesjonalnych firm eventowych. Obecnie dużą popularnością cieszą się imprezy integracyjne w plenerze wypełnione survivalowymi atrakcjami oraz imprezy motoryzacyjne Do najbardziej popularnych form zaliczyć można:

organizacja imprezy samochodowej na integrację na torze wyścigowym

Eventy motoryzacyjne – oryginalny pomysł na integrację pracowników

Imprezy motoryzacyjne szczególnie przypadną do gustu fanom motoryzacji, którzy lubią czuć adrenalinę we krwi i oczekują sporej dawki emocji. Eventy motoryzacyjne to kompleksowe wydarzenia sportowe organizowane na prawdziwych torach wyścigowych. W praktyce wygląda to tak, że tworzy się mini-rajdy samochodowe, podczas których uczestnicy mają okazję zasiąść za kierownicą takich sław motoryzacyjnych, jak: Lamborghini Huracan, Ferrari Italia, Porsche Carrera S MARTINI i wiele innych. Bez wątpienia jest to ciekawa forma integracji pracowników, niezależnie od pozycji zajmowanej w firmie czy statusu społecznego.

Eventy typu off-road

Jedną z ciekawszych propozycji na zorganizowanie imprezy integracyjnej będzie wycieczka off-roadowa. Pojazdy terenowe z napędem na cztery koła, nierówności terenu, błoto i inne przeszkody drogowe to doskonała odskocznia od codziennych obowiązków.

impreza off-road na firmowy wyjazd integracyjny

Kto zajmie się organizacją imprezy motoryzacyjnej?

Organizując event motoryzacyjny, warto postawić na profesjonalną firmę, która zajmie się kompleksową obsługą imprezy. Jako organizator eventów z wieloletnim doświadczeniem w branży eventowej oferujemy profesjonalną organizację imprez motoryzacyjnych wraz z licznymi atrakcjami. W ofercie posiadamy rozbudowaną flotę samochodów sportowych. Ponadto do dyspozycji uczestników imprezy są zawodowi instruktorzy związani ze światem motoryzacyjnym – w tej roli m.in. Wojtek Chuchała oraz Kajetan Kajetanowicz, którzy zadbają o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom imprezy. Jazda sportowymi samochodami pod okiem wykwalifikowanych pilotów to gwarancja adrenaliny i emocji na najwyższym poziomie.

Jeśli Twoja firma planuje zorganizowanie imprezy integracyjnej, warto wziąć pod uwagę event motoryzacyjny. Z pewnością impreza tego typu długo będzie wspominana przez pracowników.

Skontaktuj się z nami

Wszystkich zainteresowanych organizacją niezapomnianej imprezy integracyjnej dla swoich podwładnych zapraszamy do kontaktu z naszą firmą eventową Driving Experience. Kompleksowo zadbamy o rozrywkę dla pracowników Twojej firmy.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej