5 pomysłów na efektowne otwarcie salonu samochodowego

Podmenu
7 listopada 2019

Prowadzenie salonu samochodowego to bez wątpienia biznes, który wymaga sporych nakładów finansowych i odpowiedniej strategii. Przy okazji warto zadbać też o reklamę, promocję, a także efektowne otwarcie, które przyciągnie tłumy. Pamiętajmy o tym, że nawet najlepsze marki samochodów nie będą się sprzedawały, jeżeli klienci nie wiedzą o istnieniu naszego salonu samochodowego. 

Wielu właścicieli salonów samochodowych zastanawia się, co zrobić, by wypełnić kalendarz jazd próbnych i w konsekwencji tego zwiększyć sprzedaż nowych aut w salonie. Poniżej przedstawiamy pomysły na efektowne otwarcie salonu samochodowego, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie wydarzeniem. 

#1 Pokaz sportowych aut na otwarciu salonu samochodowego

Salon samochodowy to miejsce, gdzie nie powinno zabraknąć drogich, luksusowych i sportowych samochodów, dlatego pokaz superszybkich tylnonapędówek z pewnością urozmaici otwarcie salonu samochodowego. Jest to znakomita okazja do tego, aby poznać wszelkie tajniki mocy, pojemności silnika, przyspieszenia, a także konstrukcji i designu każdego pojazdu. W końcu popyt na sportowe samochody systematycznie rośnie na całym świecie, warto więc zaoferować klientom bezpośredni dostęp do tylnonapędówek. 

Atrakcje podczas otwarcia salonu samochodowego

#2 Pokaz driftingu na otwarciu salonu samochodowego 

Zdumiewający pokaz driftingu na otwarciu salonu samochodowego to doskonała okazja do tego, aby zapoznać ludzi z dobrym poziomem motoryzacyjnej zajawki. Pamiętajmy jednak o tym, że organizując pokaz driftingu, trzeba zadbać o to, by odbył się on na torze wyścigowym lub specjalnie przygotowanych do tego zamkniętych obiektach, jak lotniska, stadiony itp., najlepiej w pobliżu naszego salonu dealerskiego. 

#3 Gwiazdy znane ze świata motorsportu podczas otwarcia salonu samochodowego 

Dobór osób prowadzących takie wydarzenie nie może być przypadkowy. Otwarcie salonu samochodowego powinny prowadzić osoby znane ze świata motorsportu. W końcu, kto jak nie oni, najlepiej zna się na samochodach? Mogą to być, na przykład, legendy dziennikarstwa motoryzacyjnego czy kierowcy rajdowi. 

#4 Występ gwiazdy wieczoru na otwarciu salonu samochodowego 

Znakomitym pomysłem na atrakcję wieczoru będzie występ znanej osobistości, na przykład piosenkarza albo aktora. Grunt, by zaproszeni przez nas goście, doskonale wpisali się w charakter imprezy, oferując przybyłym rozrywkę na najwyższym poziomie. 

#5 Pokaz mody na otwarciu samochodu samochodowego

Kolejnym pomysłem na efektowną atrakcję podczas otwarcia salonu samochodowego będzie pokaz mody. Taka atrakcja z pewnością spodoba się damskiej części przybyłych osób. Warto zadbać o to, aby na wybiegu pojawiły się gwiazdy polskiego modelingu. Na specjalnie zaaranżowanym w salonie samochodowym wybiegu, w scenerii najnowszych modeli samochodów, pokaz mody z pewnością będzie wyjątkowy. 

Nie zapomnij o poinformowaniu o otwarciu salonu dealerskiego

Otwarcie salonu dealerskiego musi zostać dobrze rozpromowane, dlatego nie obędzie się bez reklamy. W przypadku salonu samochodowego doskonale sprawdzi się zarówno reklama internetowa, jak i tradycyjne formy przekazu reklamowego. Wszystkie działania marketingowe muszą zostać odpowiednio zaplanowane. Możemy postawić na billboardy, informujące o otwarciu nowego salonu samochodowego. Dobrym pomysłem będzie wykupienie reklamy w tradycyjnych mediach – w prasie, radiu czy lokalnej telewizji. Oprócz reklamy w mediach, salon samochodowy powinien istnieć również w sieci. Tutaj możemy pokusić się o promocję w mediach społecznościowych czy reklamę w wyszukiwarce. Trzeba też zadbać o profesjonalną stronę internetową. 

Otwarcie salonu samochodowego z Driving Experience 

Chcesz, aby na otwarcie salonu samochodowego przybyły tłumy? Zadbaj o odpowiednie atrakcje z pomocą firmy eventowej Driving Experience. Oferujemy wynajem samochodów sportowych znanych marek, takich jak Mercedes AMG A-45, Porsche 911, Tesla Model 3, BMW M2 czy Ferrari 458 Italia i wiele innych. Prowadzimy kompleksowe eventy motoryzacyjne, w tym otwarcia salonów samochodowych, jak i bierzemy udział w różnego rodzaju imprezach poświęconych motoryzacji. Organizujemy efektowne wyścigi i pokazy samochodowe, które na długo zostają w pamięci uczestników takiego wydarzenia. 

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej