Przegląd najszybszych samochodów elektrycznych

Podmenu
9 marca 2020

Niektórzy z producentów prognozują, że samochody elektryczne są pojazdami przyszłości i to one zdominują rynek do tego stopnia, że będą chętniej kupowane niż te z tradycyjnym napędem. Jest jeszcze za wcześnie, by oceniać prawdziwość tego stwierdzenia, ale jedno jest jednak pewne – obecnie praktycznie każda szanująca się marka samochodów, jak BMW, Tesla, Porsche czy Lamborghini ma w swojej ofercie samochody wykorzystujące elektryczną technologię. W dzisiejszym artykule pod lupę bierzemy najszybsze samochody elektryczne.

Tesla Model S

Wśród sportowych samochodów na miano jednego z najszybszych aut na świecie zasłużył Tesla Model S P100D. Liczba 100 w nazwie modelu oznacza pojemność baterii. Pozwala on przejechać na jednym doładowaniu około 315 mil, czyli około 500 km. Najmocniejszy z modeli Tesli (Ludicrous) przyspiesza do setki w niecałe 3 sekundy, a na pokładzie pomieści nawet 7 osób. Tesla model S to ekskluzywny i całkowicie elektryczny sedan z napędem na tylną oś, który może mieć powody do dumy. Ceny Tesli Model S P100D zaczynają się od kwoty 134 500 dolarów.

Przegląd najszybszych samochodów elektrycznych  

Tesla Model X

Kolejnym, superszybkim elektrycznym samochodem, jest Tesla Model X. Jest to w pełni elektryczny crossover o charakterze vana zaprezentowany po raz pierwszy w 2012 roku w Los Angeles. Konstrukcyjne czerpie on sporo z modelu S. Jednym z najbardziej nietypowych rozwiązań zastosowanych w modelu X jest to, że tylne drzwi otwierają się do góry. Z parkowaniem jednak nie powinno być problemów, ponieważ Tesla Model X wyposażono w dodatkowe czujniki, które uruchamiają się w momencie, gdy zaparkujemy zbyt blisko innego samochodu. Wnętrze auta jest bardzo przestronne, nowoczesne i może wzbudzać zachwyt. Drugi rząd siedzeń posiada ruchome fotele z możliwością regulacji, a w trzecim rzędzie nie zabrakło miejsca dla 2 dodatkowych foteli. W zależności od wersji Tesla Model X generuje od 328 do 773 KM, a do setki rozpędza się nawet w 3,2 sekundy (model Tesla X P90D).

Tesla Model 3

Przyspieszenie do setki w niewiele ponad 5 sekund, nawet 500 km zasięgu oraz olbrzymi 15-calowy ekran dotykowy – tak w skrócie prezentuje się najmłodsze dziecko Tesli, czyli Model 3. Wnętrze samochodu wypełnia olbrzymi ekran dotykowy, który stanowi ,,centrum dowodzenia”, odpowiada za wszystkie funkcjonalności pojazdu. Ciekawostką jest również brak kluczyka do otwierania drzwi i uruchamiania silnika. Funkcję kluczyka pełni smartfon, jednak dostęp do auta możliwy jest także dzięki specjalnej karcie. W zakresie bezpieczeństwa Tesla Model 3 posiada wiele funkcjonalności, które mają za zadanie wspomagać kierowcę – 8 kamer, 12 czujników parkowania, systemy zapobiegające wypadkom i wiele innych technologii umożliwiających autonomiczną jazdę. Dodatkowo samochód można ,,doposażyć” w system pozwalający na samoczynną zmianę pasa ruchu, zjazdy z autostrady czy samoczynne parkowanie. Standardowo model ten dostępny jest w kolorze czarnym. Inne kolory wymagają dodatkowej dopłaty. Samochód, pomimo swojej wysokiej ceny, jest dostępny dla każdego, dzięki firmie Driving Experience, która posiada go w swojej flocie pojazdów. 

Rimac C_Two

Rimac C_Two to kolejny sportowy samochód elektryczny, który dysponuje imponującymi osiągami. Łączna moc czterech silników to 1 914 KM. Rimac C_Two przyspiesza od 0 do 100 km w mniej niż 2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 412 km/h. W tym samochodzie tradycyjne systemy kontroli stabilności zostały zastąpione przez system sterowania mocą w poszczególnych kołach (Rimac All-Wheel Torque Vectoring). Oznacza to, że samochód może w czasie rzeczywistym sugerować optymalny tor jazdy wyczynowej, punkty hamowania, przyspieszenia bez odrywania wzroku od drogi. Auto w całości zostało zaprojektowane przez zespół Rimac. Skorupa oraz nadwozie wykonane są z włókna węglowego z aluminiowymi wzmocnieniami bezpieczeństwa. Premiera samochodu odbyła się w Genewie w 2018 roku. Na nasz rynek przewidziano 5 sztuk z zaplanowanej na 150 egzemplarzy produkcji modelu C_Two. Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. 

SSC Aero EV

SSC Aero EV zadebiutował w 2008 roku jako jeden z najszybszych samochodów świata. Napędzany dwoma silnikami elektrycznymi osiąga ,,setkę’ w 2,5 sekundy. Moc i prędkość to jednak nie wszystko. W przypadku samochodów elektrycznych decydującym czynnikiem jest również zasięg. SSC Aero EV jest w stanie pomiędzy ładowaniami pokonać od 240 do 320 km. 

 

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej