TOP 7 najbardziej luksusowych marek samochodów

Podmenu
13 lutego 2020

Luksusowe samochody wzbudzają zachwyt wszędzie tam, gdzie się pojawią, a u miłośników motoryzacji powodują przyspieszone bicie serca. Luksusowe auta to nie tylko piękny i nowoczesny design, ale również to, czego nie widać na pierwszy rzut oka – czyli ponadprzeciętne osiągi. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy 7 najbardziej luksusowych marek samochodów.

Najbardziej luksusowe marki w świecie motoryzacji 

Sprzedaż luksusowych samochodów w Polsce dynamicznie wzrasta. Można śmiało założyć, że taka tendencja wzrostowa będzie utrzymywać się przez najbliższe kilka, a może nawet kilkanaście lat. Każdy kierowca chciałby stać się właścicielem samochodu klasy premium, jednak nie każdy może nim być. I nie chodzi wyłącznie o cenę, a ograniczoną podaż niektórych luksusowych modeli. 

Zestawiliśmy 7 marek motoryzacyjnych, których specjalnością są luksusowe samochody. Wśród propozycji luksusowych pojazdów możemy znaleźć, zarówno typowo sportowe samochody, eleganckie coupe, ekskluzywne limuzyny, jak i potężne SUVy – jest zatem w czym wybierać. 

Samochody luksusowe klasy premium

#1 – Rolls-Royce

Według World Luxury Association najbardziej luksusową marką samochodów na świecie jest Rolls-Royce. Jest to brytyjski producent samochodów działający od 1906 roku, mający w ofercie najdroższe na świecie samochody. Na początku swojej działalności marka zajmowała się także produkcją silników lotniczych, co przyczyniło się do jej podziału na dwie filie w latach 70. XX wieku. W 1998 roku Rolls-Royce został wykupiony przez Volkswagena, a od 2003 roku prawo do znaku towarowego Rolls-Royce posiada BMW. Cechą charakterystyczną Rolls-Royce jest statuetka ma masce Spirit of Ecstasy, która stała się synonimem bogactwa oraz najwyższej jakości. Wszystkie modele tej marki stanowią luksusowe, doskonale wyposażone samochody, produkowane w większości przypadków tylko na zamówienie. 

#2 – Ferrari

Marki Ferrari chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z najpopularniejszych producentów sportowych samochodów na świecie. Historia Ferrari rozpoczęła się w 1929 roku, kiedy to Enzo Ferrari postanawia otworzyć stajnię wyścigową o nazwie Scuderia Ferrari. Konstruował tam swoje pierwsze samochody, którymi były wyczynowe bolidy. Debiut samochodów włoskiej marki na prawdziwym torze wyścigowym nastąpił jednak dopiero kilka lat później, bo w 1949 roku (Ferrari 125 Sport). Samochody Ferrari są zwinne, szybkie i nieziemsko luksusowe. Świetnym przykładem tego jest model Ferrari 458 Italia, który pod maską kryje 8 cylindrowy silnik w układzie V o pojemności 4,5L, czego efektem jest przyspieszenie do setki w 3,4 sekundy. 

#3 – Porsche

Porsche to niemiecka marka zajmująca się produkcją samochodów sportowych i luksusowych, założona w 1931 roku przez Ferdinanda Porsche. Właścicielem spółki jest koncern Volkswagen AG. Samochody marki Porsche uznawane są na całym świecie za synonim luksusu oraz społecznego prestiżu. Wyjątkowo wysoka cena, nieosiągalna dla przeciętnego klienta, idzie w parze z najwyższą jakością. Jednym z największych hitów marki okazał się samochód Porsche 911 (m.in. modele, takie jak Porsche 911 Carrera S Martini, Porsche 911 Turbo S Cabrio) z sześciocylindrowym silnikiem sportowym własnej konstrukcji. 

#4 – Lamborghini

Lamborghini to bez wątpienia jedna z najbardziej luksusowych marek motoryzacyjnych na świecie. Narodziła się w 1963 roku we Włoszech. Założycielem firmy był niejaki Ferruccio Lamborghini, który fortuny dorobił się na produkcji ciągników. Nie od dziś też wiadomo, że Lamborghini jest największym rywalem innej marki, o której już była mowa – chodzi oczywiście o Ferrari. Okazuje się, że pomysł stworzenia własnego supersamochodu narodził się po kłótni Ferrucci’ego z Enzo Ferrari. Od lat największym zainteresowaniem wśród samochodów Lamborghini cieszy się model Huracan w najróżniejszych odmianach. 

#5 – Mercedes

Mercedes nie ustaje w swym dynamicznym rozwoju. Produkcja najbardziej prestiżowych samochodów Mercedes Benz sięga XX wieku. Po zakończeniu produkcji limuzyny 600 (rok 1981) rolę flagowego okrętu przejęły topowe warianty klasy S – początkowo z jednostkami V8, a od 1991 roku z motorami V12. 

#6 – BMW

BMW to niemiecki producent samochodów luksusowych, który sprzedaje najwięcej samochodów klasy premium. Modele tego bawarskiego producenta stanowią ucieleśnienie sportowego charakteru, dynamiki, zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji. Przykładem może być model BMW M2, który uchodzi za jeden z najbardziej udanych, sportowych samochodów ostatnich lat. 

#7 – Audi

W zestawieniu najbardziej prestiżowych aut nie mogło zabraknąć Audi. Jest to niemiecka marka wchodząca w skład koncernu Volkswagen, która ma swoją siedzibę w Ingolstadt. Audi to obecnie jeden z głównych producentów samochodów z segmentu premium. Superszybkie samochody marki Audi, takie jak chociażby Audi RS3, są marzeniem wielu kierowców. Stanowią połączenie nowoczesnego designu, zaawansowanej technologii i znakomitych osiągów. 

Przejażdżka luksusowym samochodem z Driving Experience 

Wiele osób marzy o tym, aby choć raz w życiu przejechać się samochodem luksusowym. Jest to marzenie możliwe do spełnienia dzięki Driving Experience. Organizujemy eventy motoryzacyjne, podczas których uczestnicy mają okazję do spróbowania swoich sił za kierownicą jednego z luksusowych, superszybkich samochodów sportowych. Z pewnością będzie to niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników eventu

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej