Motoryzacja w służbie marketingu, czyli jak stworzyć skuteczną reklamę?

Podmenu
28 sierpnia 2018

Czy motoryzacja może służyć tworzeniu skutecznych reklam? Okazuje się, że w działaniach marketingowych świetnie sprawdzają się elementy łączone głównie ze światem pojazdów. Obecność w reklamach samochodów kojarzących się z określonymi wartościami (luksus, bezpieczeństwo), recenzowanie danych usług przez rajdowców posiadających na koncie spore sukcesy czy organizacja promocyjnych motoryzacyjnych eventów – wszystko to może służyć umocnieniu pozycji danej firmy na rynku.

Motoryzacja w reklamie – nie tylko dla producentów samochodów

Reklamy z udziałem rajdowców czy klipy wykorzystujące pojazdy kojarzą się głównie z promocją konkretnych marek samochodów. Motoryzacja może być jednak w reklamie stosowana na szeroką skalę. Porsche czy Lamborghini z powodzeniem sprawdzą się w przypadku reklam dóbr luksusowych. Wypowiedź popularnego kierowcy rajdowego wzbudzi zaufanie i pomoże zbudować pozytywny wizerunek firmy – bez względu na branżę, w której działa przedsiębiorstwo. Pokaz motoryzacyjny będzie z kolei świetnym wydarzeniem urozmaicającym event promujący jakiekolwiek usługi.

Sesje i nagrania z wykorzystaniem samochodów

Samochód, w zależności od marki i modelu, może być synonimem luksusu, bezpieczeństwa, pozostawania w ciągłym ruchu lub przyjemnych skoków adrenaliny. Sesje i nagrania, na których pojawiają się auta o wyglądzie i przeznaczeniu spójnym z rodzajem promowanych usług, sprawiają, że przekaz marketingowy jest wzmocniony, a przy tym spójny. Przykładowo spot reklamowy ośrodka oferującego paintball na świeżym powietrzu będzie prezentował się bardziej efektownie oraz wiarygodnie, jeżeli w reklamie zostaną wykorzystane samochody terenowe.

targi motoryzacyjne reklamowe

Stoiska targowe z motoryzacją w tle

Stoisko, w pobliżu którego zostanie ustawione sportowe Subaru lub ekskluzywne Ferrari przyciągnie uwagę osób uczestniczących w targach. To zainteresowanie może przełożyć się na zdobycie nowych, potencjalnych Klientów. Sprawi też, że ci, którzy odwiedzą stoisko targowe, będą kojarzyć nasze usługi z konkretnym, a dodatkowo budzącym pozytywne skojarzenia obiektem.

Reklamy i klipy z udziałem mistrzów rajdowych

Powoływanie się na autorytet to jedna ze skuteczniejszych technik marketingowych. Ludzie cenią sobie opinie osób znanych z pierwszych stron gazet, szczególnie tych, których osiągnięcia są efektem samozaparcia i ciężkiej pracy. Reklama telewizyjna lub klip umieszczony na YouTubie będzie atrakcyjniejszy, jeśli znajdzie się na nim wypowiedź światowej klasy kierowcy rajdowego – Kajetana Kajetanowicza lub Wojciecha Chuchały.

Motoryzacyjne eventy promocyjne

Któż z nas przejdzie obojętnie obok efektownych pokazów widowiskowej, wyczynowej jazdy samochodami? Motoryzacyjne eventy promocyjne to ukłon w stronę klienta, który z pewnością doceni, że dana firma poza konkretnymi usługami oferuje coś więcej – rozrywkę i troskę o samopoczucie obecnych i przyszłych Klientów. Eventy promocyjne to również świetna okazja do budowania bardziej osobistych relacji, np. szkoleń na profesjonalnych torach wyścigowych.

event motoryzacyjny jako skuteczna forma promocji

Jak mądrze wykorzystać motoryzację w działaniach marketingowych?

Jeżeli podoba nam się pomysł wykorzystania motoryzacji w działaniach marketingowych, zastanówmy się przede wszystkim, które z rozwiązań trafią do naszych potencjalnych klientów. Odbiorcy naszych usług to młode osoby stawiające na dynamiczny rozwój? Postawmy na eventy promocyjne, na których będzie można przejechać się sportowym samochodem i nauczyć driftingu. Chcemy trafić z ofertą do nieco starszych klientów? Zaangażujmy w reklamę osobę cieszącą się autorytetem, np. rozpoznawalnego kierowcę rajdowego.

Skontaktuj się z nami

W planowaniu działań marketingowych z wykorzystaniem motoryzacji warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Driving Experience to firma, która ma doświadczenie w przygotowywaniu motoryzacyjnych wydarzeń promocyjnych. Pomagamy osobom, które chcą zorganizować imprezy z udziałem rajdowców, eventy z atrakcjami motoryzacyjnymi, wiemy też, jak powinien wyglądać klip reklamowy z wykorzystaniem sportowych lub ekskluzywnych samochodów. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej wiedzy oraz doświadczenia!

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej