Międzynarodowa impreza motoryzacyjna – organizacja od A do Z

Podmenu
27 listopada 2018

Międzynarodowe środowisko – tym hasłem posługują się już nie tylko pracownicy czy właściciele korporacji. Coraz większa ilość przedsiębiorców musi pogodzić się z faktem, że świat stał się globalną wioską, a aby zaistnieć na rynku, trzeba wyjść ze swoimi usługami czy produktami poza Polskę. Organizacja międzynarodowej imprezy motoryzacyjnej może służyć różnym celom – integrować pracowników różnych narodowości, pomagać w pozyskiwaniu zagranicznych klientów czy wspólników. Podpowiadamy, jak przygotować tego typu wydarzenie krok po kroku. 

Aspekty, o które musisz zadbać podczas organizacji międzynarodowej imprezy motoryzacyjnej, to:

Cel i plan

To dwa nierozerwalnie związane ze sobą aspekty organizacyjne. Zależy Ci na wypromowaniu usług kojarzących się z naszym krajem, unikatowych za granicą? A może wręcz przeciwnie – chcesz przekonać obcokrajowców o uniwersalności Twoich produktów?  Zastanów się, jaki jest główny cel organizacji wydarzenia. Następnie przygotuj wstępny, szkicowy plan, który będzie podporządkowany przewodniej myśli i pozwoli na stworzenie spójnej wizji eventu. Dokładnie przemyśl, w jaki sposób efektowne, motoryzacyjne elementy mogą urozmaicić imprezę i wpasować się w jej charakter.

Wybór miejsca

Jeśli chodzi o wybór miejsca na motoryzacyjną imprezę integracyjną, możesz zdecydować się na jedną z następujących opcji:

  • wydarzenie na terenie Polski (to dobry wybór, jeśli promujesz regionalne produkty czy usługi silnie kojarzące się z naszym krajem);
  • zagraniczny event (jeśli zależy Ci na ukłonie w stronę klientów czy wspólników konkretnej narodowości lub formie atrakcji, która jest niemożliwa do realizacji na terenie naszego kraju);
  • impreza typu incentive – wyjazdowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy poruszają się wynajętymi samochodami. Niezwykle efektowny, dostarczający wielu emocji i wrażeń event.

To, na którą z opcji się zdecydujesz, powinno zależeć od założonych celów eventu, preferencji gości oraz względów praktycznych (możliwość dojazdu, baza noclegowa, opłacalność pod względem finansowym).

tor na imprezę motoryzacyjną

Transport i zaplecze

Zastanów się nad tym, jak goście będą poruszać się podczas wyjazdowej imprezy motoryzacyjnej (własnymi czy wynajętymi samochodami) lub w jaki sposób dotrą na miejsce “statycznego wydarzenia” (dojazd we własnym zakresie lub dowóz zapewniony np. z określonego obszaru). Zadbaj też o zaplecze noclegowe i gastronomiczne, gwarantujące zaproszonym odpowiedni komfort.

Prowadzenie i obsługa wydarzenia

W przypadku międzynarodowego środowiska należy zadbać o prowadzenie imprezy przez osobę świetnie mówiącą w języku angielskim. To samo dotyczy obsługi. Hostessy, kelnerzy, osoby pełniące rolę informatorów czy animatorów – wszyscy oni powinni potrafić porozumieć się z gości. Jeśli impreza nie jest wielonarodowa, a ogranicza się do 2 nacji, warto poszukać obsługi mówiącej w rodzimych językach zaproszonych.

organizacja firmowej imprezy motoryzacyjnej

Atrakcje motoryzacyjne

Podczas wyboru atrakcji motoryzacyjnych zastanów się, jakie rodzaje urozmaiceń spodobają się Twoim gościom. Weź pod uwagę nie tylko narodowość, ale też płeć, wiek, przekonania. Jeśli organizujesz imprezę dla młodych przedsiębiorców, możesz pokusić się o atrakcje w off-roadowym stylu (jazda quadami, jeepami). Jeżeli chcesz dotrzeć do starszych klientów czy kontrahentów, wybierz bardziej stonowane rozrywki – np. przejazd samochodami w stylu retro.

Bezpieczeństwo

Wszystkie wyżej omówione kwestie odpowiadają za wrażenie, jakie event motoryzacyjny wywrze na gościach. Warto jednak podczas organizacji międzynarodowej imprezy zwrócić uwagę nie tylko na efektowną lokalizację wydarzenia czy atrakcje, ale także (a może w szczególności) kwestie bezpieczeństwa. Tylko wydarzenie, podczas którego goście będą mogli bawić się spokojnie, bez obaw o swoje zdrowie, zostanie zapamiętane jako udane.

Obawiasz się, że organizacja międzynarodowej imprezy motoryzacyjnej może przekroczyć Twoje możliwości? Skontaktuj się z nami i zleć nam przygotowanie wydarzenia, które sobie wymarzyłeś!

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej