Lamborghini czy Ferrari – który samochód wybrać na imprezę motoryzacyjną?

Podmenu
17 maja 2018

Zastanawiasz się, jak to jest prowadzić Ferrari lub docisnąć gaz do dechy w Lamborghini? My to już wiemy i jedno jest pewne – tego uczucia nie da się opisać słowami. Możesz przekonać się o tym na własnej skórze, decydując się na udział w imprezie motoryzacyjnej z Driving Experience, podczas której dostaniesz niepowtarzalną okazję do tego, aby usiąść za kierownicą superszybkiego sportowego samochodu.

Lamborghini i Ferrari – luksusowe samochody na wyciągnięcie ręki

Enzo Ferrari i Ferruccio Lamborghini rozumieli, czym jest doskonałość w motoryzacji, dlatego stworzyli samochody pełne pasji, mocy, unikalnego designu, które zarówno kilkadziesiąt lat temu, jak i teraz są pożądane przez wielu fanów motoryzacji na całym świecie.

Pomimo, że Lamborghini i Ferrari już dawno zdefiniowało włoskie supersamochody, nie zawsze walka pomiędzy nimi była tak zacięta jak dzisiaj. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy Lamborghini zaprezentował swój legendarny model Gallardo, a potem następcę, czyli model Lamborghini Huracan – dostępny w ofercie Driving Experience. Nowoczesny wygląd i niesamowite osiągi sprawiły, że od tego momentu Lamborghini stał się największym konkurentem dla Ferrari.

Nazwa Huracan pochodzi od niezwyciężonego byka z hiszpańskiej hodowli Conte della Patilla. Samochód przyspiesza w 3,2 sekundy do “setki”. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 325 km/h. Pomimo że Lamborghini Huracan nie jest wielki (ma tylko 4,5 m długości), to jest bardzo zadziorny. Agresywny wygląd, nisko opadający przód, dużo ostrych linii, szeroki tył sprawia, że auto po prostu zapiera dech w piersiach.

lamborghini huracan na imprezę motoryzacyjną

Jego główny konkurent, czyli model Ferrari 458 Italia to następca głośnego modelu F430, uznawanego za pojazd idealny, wyróżniający się wspaniałymi osiągami i sportowym, aerodynamicznym designem. Był to samochód traktowany za najgroźniejszego konkurenta Lamborghini Gallardo. Nowe Ferrari, czyli model 458 Italia może rozpędzić się do 325 km/h, a przyśpieszenie do 100 km/h osiąga w 3,4 sekundy. Model ten został wyposażony (zgodnie z nazwą) w ośmiocylindrowy silnik o pojemności 4,5 l. Bez wątpienia Italia to połączenie wszystkiego, co najlepsze we włoskich samochodach. Nadwozie prezentuje się bardzo zdecydowanie i “pewnie siebie”, na pewno nie można odmówić mu mocnych kształtów. Wiele rozwiązań technicznych zastosowanych we wnętrzu pojazdu pochodzi z wyścigowych bolidów Formuły 1.

ferrari 452 italia jako atrakcja na evencie motoryzacyjnym

Konfrontacja Lamborghini i Ferrari dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Możesz zasiąść za kierownicą złotego byka lub czarnego konia i sam zadecydować, który okaże się lepszy. Napęd na tył przeciwko napędowi na cztery koła – co lepiej sprawdzi się na torze? Wybór nie jest oczywisty.

Wyjątkowe imprezy motoryzacyjne z Driving Experience

Eventy motoryzacyjne organizowane przez Driving Experience, to imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym, łączące elementy doskonalenia techniki jazdy super szybkimi samochodami z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją. Nasze imprezy zapewniają uczestnikom nowe doświadczenia i niezapomniane przeżycia. Program imprezy obejmuje m.in. przejazdy wybranymi modelami sportowych samochodów po najlepszych torach wyścigowych w całej Polsce – Tor Wyścigowy Kielce, Tor Wyścigowy Poznań, Tor Łódź, Moto Park Kraków i wiele innych. Każdy z uczestników dostaje możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z umiejętnościami innych uczestników wyścigu. O bezpieczeństwo i sprawny przebieg imprezy dba doświadczona kadra szkoleniowców zawodowo związana z branżą motoryzacyjną. Wyjątkową atrakcję mogą stanowić również przejazdy typu off-road, które w przeciwieństwie do jazdy po torach wyścigowych nastawione są na pokonywanie różnego rodzaju przeszkód w terenie, specjalnie przystosowanymi do tego samochodami 4×4.

Eventy motoryzacyjne – dla kogo?

Niepowtarzalny event firmowy można zorganizować w ramach imprezy firmowej. Wspólne wyścigi na torze z odrobiną adrenaliny i rywalizacji będą sposobem na zacieśnienie więzi pracowników podczas wyjazdów integracyjnych. Przejażdżka po torze wyścigowym pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków. Dla uczestników będzie to nie tylko wspaniała rozrywka, ale także forma lekcji, w trakcie której instruktorzy przedstawią podstawowe zasady techniki jazdy samochodem sportowym po torze wyścigowym.

Skontaktuj się z nami

Zainteresowała Cię nasza oferta? Chcesz zorganizować imprezę integracyjną dla swoich pracowników, a może marzy Ci się oryginalny i niezapomniany event? Skontaktuj się z nami i weź udział w przejażdżce superszybkimi samochodami w wielu miejscach w Polsce.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej