Kiedy warto zorganizować imprezę firmową?

Podmenu
15 maja 2018

Każdy właściciel chciałby, aby jego firma cieszyła się dobrą sławą wśród pracowników, klientów i partnerów biznesowych. Jednym z narzędzi, które pozwala do tego celu się zbliżyć, jest event marketing. Dobrze zorganizowana i przemyślana impreza firmowa to sposób na to, aby w oryginalny i niekonwencjonalny sposób zaprezentować przedsiębiorstwo od zupełnie innej strony. Event służy również integracji i zacieśnieniu więzi z otoczeniem wewnętrznym i zewnętrznym. Z uwagi na cel przewodni – zyskanie rozgłosu wokół firmy – ważne jest, aby było to wydarzenie nietypowe i oryginalne.

Rodzaje imprez firmowych

  • Business events (wydarzenia biznesowe) – organizowane są w celu poprawy komunikacji w ramach struktur wewnętrznych (z pracownikami, dostawcami, kontrahentami biznesowymi). Najczęściej przybierają formę targów, konferencji, uroczystości zorganizowanych z okazji różnych świąt.
  • Incentive events – jest to tzw. turystyka motywacyjna, która służą podniesieniu motywacji pracowników oraz osób bezpośrednio współpracujących z firmą. W ramach incentive organizuje się wyjazdy firmowe, wycieczki w urokliwe miejsca.
  • Special events – wydarzenia specjalne, do których zalicza się niestandardowe imprezy rozrywkowe, służące poprawie komunikacji z personelem, klientami i partnerami biznesowymi. Special event obejmuje m.in. imprezy motoryzacyjne, imprezy sportowe, imprezy plenerowe (piknik firmowy), happeningi, gry typu team building.

W jakich sytuacjach warto zorganizować imprezę firmową?

Każda okazja jest dobra do tego, aby podziękować swoim pracownikom i partnerom biznesowym za współpracę i lojalność, choć są takie wyjątkowe momenty “w życiu firmy”, kiedy organizacja eventu jest szczególnie pożądana. Oto najważniejsze z nich:

Integracja pracowników

Potrzeba zbudowania silnego i zgranego zespołu to jeden z ważniejszych powodów, dla których warto zorganizować imprezę firmową. Głównym celem organizacji imprez integracyjnych jest usprawnienie komunikacji pomiędzy pracownikami. To, jaka atmosfera panuje pomiędzy pracownikami, przekłada się na jakość pracy. Jak pokazują badania firmy Hewitt Associates, dobra atmosfera w firmie bardziej motywuje ludzi do pracy niż premia.

Jubileusz firmy

Okrągłe jubileusze firmy to kolejna okazja do organizacji imprez firmowych. Jubileusze firmowe to doskonały czas, aby w nietypowej formie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju firmy. Jest to najprostszy sposób, by zbudować wizerunek przedsiębiorcy, który docenia wkład i zaangażowanie współtwórców swojego sukcesu.

Promocja produktów lub otwarcie nowego działu

Wypuszczenie produktu na rynek lub otwarcie nowego działu to także dobry moment, aby zorganizować event firmowy i zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców, jak również dotrzeć do wielu potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.

organizacja firmowej imprezy motoryzacyjnej

Gdzie zorganizować event firmowy?

Wybór miejsc na organizację imprez firmowych jest duży. Czasem wystarczy zwykłe wyjście na kręgle czy do escape-roomu, by oderwać się od codziennych obowiązków. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby zafundować swoim pracownikom i kontrahentom niezapomniane przeżycia, warto postawić za profesjonalną firmę eventową. Driving Experience zajmuje się przygotowywaniem takich imprez od samego początku do końca.

Nasza firma specjalizuje się w organizowaniu imprez motoryzacyjnych na torach wyścigowych w całej Polsce i za granicą oraz imprez typu off road. Eventy firmowe z odrobiną szaleństwa i adrenaliną w tle to znakomita okazja do tego, aby wypróbować swoich sił za kierownicą sportowego samochodu lub pojazdu 4×4. W Driving Experience dajemy okazję podjąć rywalizację na prawdziwym torze lub trasie rajdowej i poczuć się, jak zawodowy kierowca. Bez wątpienia będzie to przedsięwzięcie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Skontaktuj się z nami

Szukasz firmy, która zajmie się organizacją eventu firmowego? Doskonale trafiłeś. W Driving Experience jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej