Jak zwiększyć swoje kompetencje za kółkiem, czyli wszystko o szkoleniach z bezpiecznej jazdy

Podmenu
6 lutego 2020

Często zastanawiamy się, jak możemy poprawić bezpieczeństwo na drodze. Otóż zwiększymy je w miarę poprawy naszych umiejętności jako kierowców. Jednym ze skutecznych sposobów na podniesienie umiejętności prowadzenia samochodów jest udział w szkoleniach z bezpiecznej jazdy. Jak wyglądają i do kogo skierowane są tego typu szkolenia? 

Zdałem prawo jazdy, ale i tak nie jestem dobrym kierowcą… 

Umiejętność jazdy samochodem jest czymś, co stosunkowo łatwo można opanować, jednak by być naprawdę dobrym kierowcą, trzeba poświęcić lata na doskonalenie. W Polsce kursy na prawo jazdy kategorii B obejmują szkolenie teoretyczne w wymiarze 30 godzin lekcyjnych w formie wykładów i ćwiczeń oraz część praktyczną, czyli 30 godzin zegarowych prowadzonych specjalnie przystosowanym do tego pojazdem, czyli tzw. ,,elką”. Nie dla wszystkich taka liczba godzin okazuje się wystarczająca. Nawet jeżeli uda nam się pomyślnie zdać egzamin na prawo jazdy, to trzeba pamiętać, że jest to dopiero początek drogi do stania się lepszym kierowcą.

Jak podnieść swoje kompetencje za kółkiem? Szkolenia z bezpiecznej jazdy

Jak stać się lepszym kierowcą? 

W celu doskonalenia swoich umiejętności za kółkiem warto zainteresować się dodatkowymi szkoleniami we własnym zakresie. Na kursie nauki jazdy uczymy się podstawowych manewrów, takich jak parkowanie, omijanie, zawracanie, wymijanie itp., ale nie tego, jak wybrnąć z sytuacji, kiedy samochód wpadnie w poślizg albo jak ominąć przeszkody na mokrej nawierzchni. Aby przećwiczyć różne scenariusze jazdy, na co nie ma czasu na kursie prawa jazdy, warto udać się do profesjonalnego ośrodka, który zajmuje się podnoszeniem umiejętności kierowców. Przykładem takiego miejsca jest ośrodek Driving Academy, w którym zespół wykwalifikowanych instruktorów, najczęściej kierowców rajdowych mających doświadczenie w prowadzeniu samochodów sportowych, przygotowuje uczestników do różnych sytuacji na drodze. Kierowcy rajdowi znajdą wiele sztuczek, które chętnie przekazują innym użytkownikom samochodów. Szkolenia odbywają się na torach kartingowych, gdzie uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie i mają szansę poznać pełny zakres możliwości swojego pojazdu. Takie ośrodki szkoleniowe zlokalizowane są w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Kielcach czy Krakowie.

Jak wyglądają szkolenia z bezpiecznej jazdy? 

Oferta szkoleniowa zwykle podzielona jest na kilka wariantów w zależności od potrzeb i oczekiwań. Jeżeli chodzi o trening bezpiecznej jazdy, to odbywa się on zarówno w grupach do 10 osób, na samochodach uczestników, jak i w układzie jeden instruktor/jeden uczestnik. Niektóre ze szkoleń podzielone są na dwa stopnie. Jeżeli chcemy wziąć udział w etapie II szkolenia, musimy mieć ukończony etap I. Trening bezpiecznej jazdy trwa 7 godzin i zaczyna się od zajęć teoretycznych, podczas których wyjaśniane są najważniejsze zagadnienia związane z prowadzeniem samochodu. Na wykładzie poruszane są takie kwestie, jak chociażby prawidłowa pozycja za kierownicą. Wydawałoby się, że są to rzeczy oczywiste, jednak wielu kierowców nie pamięta o tych zasadach i siada tak, jak im wygodnie. Po części teoretycznej następuje część praktyczna, kiedy instruktorzy uczą uczestników, jak zachowywać bezpieczeństwo jazdy podczas pokonywania zakrętów, hamowania na śliskiej nawierzchni czy wyprzedzania. Pokazują, jak działają nowoczesne systemy oraz jak prawidłowo z nich korzystać, a także wskazują najczęściej występujące na drodze zagrożenia. Podczas szkoleń z bezpiecznej jazdy szczególny nacisk kładziony jest na ćwiczenia wykonywane na płytach poślizgowych. 

Oferta Driving Academy kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych. Udział w takim szkoleniu może być nieszablonowym pomysłem na motoryzacyjną imprezę firmową i stanowić połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

Szkolenia z bezpiecznej jazdy nie tylko dla mężczyzn 

Szkolenia z bezpiecznej jazdy cieszą się coraz większą popularnością – i to nie tylko wśród mężczyzn. Kobiety chcą być coraz bardziej świadomymi kierowcami, dlatego równie chętnie uczestniczą w tego typu szkoleniach. Z myślą o kobietach powstały nawet specjalne szkolenia z bezpiecznej jazdy dla kobiet dedykowane wyłącznie paniom.

Szkolenia z bezpiecznej jazdy pozwalają poprawić nasze umiejętności jako kierowców. Uczestnicząc w nich, możemy poprawić refleks i nauczyć się tego, jak wychodzić z najbardziej kryzysowych sytuacji na drodze. Pamiętajmy jednak, że żadne, nawet najlepiej przeprowadzone szkolenie, nie zrekompensuje nam braku wyobraźni oraz koncentracji na drodze. 

 

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej