Integracja incentive – w Polsce czy za granicą?

Podmenu
30 sierpnia 2018

Incentive jest stosunkowo nowym trendem w branży eventowej. Pojęcie to oznacza turystykę wyjazdową, a imprezy incentive dedykowane są pracownikom poszczególnych przedsiębiorstw. Celem tego rodzaju wydarzeń jest motywacja zatrudnionych oraz zwiększenie lojalności podwładnych względem firmy. Jak jednak zorganizować wyjazd incentive, aby w realny sposób wpłynął on na poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa? Czy lepsza będzie integracja w Polsce, czy za granicą? A może da się w jakiś sposób połączyć obie te opcje?

Incentive w Polsce i za granicą – potencjalne możliwości

Nasz kraj oferuje naprawdę dużo – wycieczki w otoczeniu gór, nadmorskie wyprawy czy trasy wzdłuż szlaków pełnych zabytkowej architektury. Nieco odmienne możliwości daje zagranica – dla większości pracowników prawdziwą atrakcją będzie event motoryzacyjny na zamarzniętych jeziorach Szwecji czy wyprawa na tor samochodowy w Portugalii.

Istnieje też rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wybierać. Trasę wyjazdu można zaplanować tak, aby biegła przez kilka państw, w tym Polskę. Dobrym pomysłem jest w takim wypadku wyprawa incentive w formie Driving Experience Emotion Tour – wycieczki po drogach publicznych uzupełnianej przystankami w miejscach ciekawych wydarzeń kulturalnych czy w zabytkowych miejscowościach.

incentive pomysłem na integrację firmową

Wybór miejsca na integrację incentive – co wziąć pod uwagę?

Możliwości firmy

Czynnik ten nie ogranicza się wyłącznie do możliwości finansowych przedsiębiorstwa czy wysokości budżetu firmy przeznaczonego na integrację. Wyjazd incentive wymaga przeorganizowania systemu pracy w czasie przeznaczonym na wyprawę. O ile organizacja jedno- lub dwudniowego wyjazdu w Polsce nie powinna być problemem, o tyle jeżeli chcemy zapewnić pracownikom atrakcje na obrzeżach Europy, powinniśmy się liczyć z nieobecnością podwładnych przez co najmniej kilka dni.

Oczekiwania pracowników

Aby wyjazd incentive budował poczucie więzi z firmą, powinien stanowić odpowiedź na potrzeby i oczekiwania pracowników. Twój zespół z powodzeniem zrealizował kluczowy dla przyszłości firmy projekt? Warto nagrodzić podwładnych zagraniczną wyprawą. Większość Twoich pracowników to domatorzy, którzy cenią lokalne atrakcje i rodzimy krajobraz? Prawdopodobnie taka grupa bardziej ucieszy się z integracyjnego wyjazdu na Mazury niż z wyprawy do Skandynawii czy na Bałkany.

Preferowane atrakcje

Być może Twoi pracownicy marzą o wypoczynku nad wodą lub chcą zobaczyć kilka średniowiecznych zabytków? Pamiętaj, że zarówno w naszym, jak i innym kraju znajdziesz szereg zróżnicowanych atrakcji. Grunt to dopasować ich rodzaj do temperamentu i preferencji pracowników.

Cele do zrealizowania podczas wyjazdu

Wyjazdy incentive mogą być organizowane z myślą o rozmaitych celach. Bywają nagrodą za osiągnięte wyniki, mają usprawnić komunikację w zespole lub zmotywować podwładnych do efektywniejszej pracy. Wyprawy, których celem jest budowanie relacji, często oparte są o gry terenowe czy wyjazdy off road, które wymagają określonych warunków atmosferycznych i specyficznego otoczenia. Warto przemyśleć wybór miejsca na incentive pod kątem tego, jaka konkretna lokalizacja (czy to w Polsce, czy za granicą) pomoże w osiągnięciu podczas wyjazdu zamierzonych celów.

organizacja imprezy integracyjnej pracowników typu offroad

Jak zorganizować integrację incentive w Polsce i za granicą?

Pamiętaj, że organizacja incentive to wieloskładnikowy proces – wymaga zapewnienia zaplecza noclegowo-sanitarnego, przemyślanych atrakcji i programu gwarantującego uczestnikom bezpieczeństwo. Przygotowanie zagranicznych wyjazdów to dodatkowo ryzyko barier komunikacyjnych (nie tylko językowych, ale i kulturowych) przy dokonywaniu niezbędnych ustaleń.

Aby zorganizować efektywną integrację incentive, warto skontaktować się z profesjonalnym organizatorem eventów. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy – Driving Experience. Od lat zajmujemy się przygotowywaniem imprez firmowych i eventów motoryzacyjnych, które dostarczają radość kolejnym naszym Klientom i ich pracownikom. Skontaktuj się z nami, by powierzyć nam organizację niezapomnianego wydarzenia!

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej