Jak połączyć imprezę integracyjną z elementami szkolenia?

Podmenu
13 lipca 2018

Imprezy integracyjne dla pracowników są cyklicznie organizowane w większości firm. Nic dziwnego – takie wydarzenia to sposób na odpoczynek, a jednocześnie świetna okazja do tego, by w niezobowiązującej atmosferze podnieść umiejętności komunikacyjne podwładnych, wypracować kulturę organizacyjną przedsiębiorstwa czy podjąć inne kroki prowadzące do zbudowania efektywnego, zmotywowanego zespołu. Jak zorganizować imprezę, w której znajdą się elementy szkolenia podnoszącego kompetencje pracownicze? Nad jakimi umiejętnościami pracować podczas wydarzeń firmowych i jak to robić?

Jakie szkolenia sprawdzą się podczas imprez integracyjnych?

Impreza integracyjna nie powinna być dla pracowników przykrym obowiązkiem, a okazją do poznania się i zdobycia nowych umiejętności w miłej atmosferze. Warto podczas organizacji tego typu wydarzeń zdecydować się na takie szkolenia, podczas których można podnieść tzw. kompetencje miękkie – zdolności dotyczące komunikacji, pracy w grupie, zarządzania czasem czy związane z zagadnieniami autoprezentacji i automotywacji. Wymienione zdolności są nie tylko uniwersalne, potrzebne każdemu bez względu na zajmowane stanowisko i rolę w firmie, ale także dają duże możliwości w zakresie organizacji szkoleń. Umiejętności interpersonalne i negocjacyjne można kształcić podczas zróżnicowanych, atrakcyjnych, dostarczających emocji wydarzeń, takich jak imprezy outdoor czy wyjazdy motoryzacyjne.

integracja dla firm na torze samochodowym

Szkolenia typu outdoor – sposób na zbudowanie zespołu

Szkolenia typu outdoor są organizowane poza salą szkoleniową. Zazwyczaj mają atrakcyjną, pełną urozmaiceń formę – takie szkolenia mogą mieć postać survivalu, jazdy offroad (quadami czy samochodami terenowymi). Wszelkie eventy outdoor wymagają od uczestników spontanicznego, zespołowego działania, szybkiego reagowania na nieprzewidziane sytuacje oraz dostosowywania się do stale zmieniających się warunków (drogowych czy pogodowych). Szkolenia w terenie to oryginalny pomysł nie tylko na integrację, ale także team building (budowanie zespołu). Szereg przygód, trudności napotkane na trasie, dodatkowe zadania przygotowane przez organizatorów uczą rozwiązywania bieżących konfliktów, rozdzielania zadań oraz szukania swojego miejsca w zespole i rozumienia ról współpracowników.

Eventy motoryzacyjne – pomysł na imprezę wyjazdową ze szkoleniem

Szkolenia typu outdoor mogą być kilkugodzinnym wypadem lub zorganizowanym wyjazdem. Kilkudniowe eventy motoryzacyjne oparte na przemyślanym scenariuszu pozwalają pracownikom sprawdzić się w zupełnie innych niż firmowe realiach. Wprowadzenie elementu rywalizacji (np. poprzez zawody na torach wyścigowych) umożliwia sprawdzenie, jak poszczególni pracownicy działają w sytuacjach wymagających odporności psychicznej, a jednocześnie zaangażowania i inicjatywy. Event motoryzacyjny to świetny pretekst do tego, aby wyłonić liderów teamów czy przydzielić pracownikom role adekwatne do ich predyspozycji.

firmowa impreza integracyjna na torze

Jak zorganizować imprezę integracyjną z elementami szkolenia?

Warto przede wszystkim działać planowo i z wyprzedzeniem. Zastanówmy się, kiedy warto zorganizować imprezę firmową – przemyślmy dokładnie wybór terminu. Skonsultujmy z pracownikami formę eventu. Jeśli scenariusz imprezy wymaga od zespołu podzielenia się na mniejsze podgrupy, powiedzmy o tym podwładnym i pozwólmy im samodzielnie dokonać podziału. Zastanówmy się nad punktami i atrakcjami, które chcemy zawrzeć w scenariuszu wydarzenia. Jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy motoryzacyjnej, skontaktujmy się z firmą, która organizuje tego typu eventy. Wydarzenie na miarę potrzeb Twoich pracowników pomoże Ci przygotować Driving Experience – organizator, którego atutami są wiedza, profesjonalizm, współpraca z najlepszymi instruktorami (Kajetanem Kajetanowiczem, Wojciechem Chuchałą) i świetne zaplecze motoryzacyjne (własna flota samochodów – w tym marki takie jak Lamborghini, Porsche, Subaru).

Skontaktuj się z nami

Chciałbyś zorganizować imprezę integracyjną, która dostarczy pracownikom niezapomnianych przeżyć, a jednocześnie przyniesie realne efekty w postaci efektywnie działającego, przynoszącego korzyści firmie zespołu? Skontaktuj się z nami i zleć nam organizację imprezy motoryzacyjnej. Uwzględnimy Twoje sugestie w zakresie scenariusza eventu i zadbamy o komfort Twoich pracowników podczas samego wydarzenia.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej