Impreza firmowa na torze wyścigowym

Podmenu
23 lutego 2016

Integracja zespołu pracowniczego pomaga w efektywnym wykonywaniu zadań zawodowych na gruncie pracy w danej firmie. Aby do niej doprowadzić, kierownicy, managerowie i właściciele przedsiębiorstw organizują wszelkiego rodzaju spotkania i imprezy firmowe. Jak zaplanować taki event, aby pracownicy byli z niego w 100 procentach zadowoleni?

 

Oczekiwania kadry

Z badań Show Service Events Marketing wynika, że najlepszym sposobem budowania trwałych, korzystnych relacji pomiędzy pracownikami, są imprezy firmowe. Każda impreza dla firmy organizowana w swobodnej atmosferze, najlepiej na neutralnym dla uczestników gruncie, pozwala na zintegrowanie zespołu pracowniczego.

Aż 70 proc. pracowników wysoko ceni sobie dobre relacje z kolegami i koleżankami pracy, które przekładają się na znacznie lepszą atmosferę w miejscu pracy. Polacy sugerują (49 proc. ankietowanych), aby pracodawcy organizowali imprezy integracyjne 2 razy do roku. Częstsze imprezy sugeruje 26 proc. badanych, a rzadsze – 20 proc. Takie spotkania powinny gromadzić wszystkich zatrudnianych w firmie pracowników, bez względu na to, w jakim dziale pracują.

Pracownicy oczekują, że impreza firmowa przyniesie realne korzyści dla nich, zespołu pracowniczego i całej firmy. Według ich wskazań takie spotkanie powinno mieć na celu:

  • budowanie bliższych relacji między ludźmi – 73 proc. wskazań,
  • integracje różnych działów firmy – 71 proc. wskazań,
  • relaks, odpoczynek od codziennej pracy – 51 proc. wskazań,
  • tworzenie więzi z firmą i utożsamianie się z nią – 50 proc. wskazań,
  • formę uczczenia ważnych wydarzeń w życiu firmy – 43 proc. wskazań,
  • motywowanie pracowników – 43 proc. wskazań,
  • nagrodę od firmy dla pracowników za dobrze wykonaną pracę – 35 proc. wskazań.

Forma imprezy integracyjnej

Jeszcze dziesięć lat temu spotkania firmowe niemalże zawsze miały formę bankietów, przyjęć i imprez tanecznych. Dziś taka forma imprezy jest już mocno przestarzała i nudna. Największej grupie pracowników odpowiadałoby, aby tego rodzaju eventy organizowane były w taki sposób, że najpierw spędzają czas aktywnie, a później się relaksują. Respondenci w prezentowanym badaniu cenili sobie także formę klasycznej biesiady (około 50 proc. odpowiedzi). Na imprezie firmowej pracownicy chcieliby odstresować się i na „luzie” spędzić czas ze swoimi kolegami i koleżankami, a także przełożonymi.

Dla pracowników atrakcją są imprezy firmowe w formie:

Coraz częściej ciekawostką pożądaną przez zatrudnionych są imprezy integracyjne dla firm na torze samochodowym. Dla pracowników jest to odskocznia od codziennych obowiązków, a wyścig samochodowy jest elementem aktywności oraz sposobem na sprawdzenie swoich zdolności za przysłowiowym „kółkiem”. Impreza firmowa na torze wyścigowym może być eventem integracyjnym zarówno dla pracowników całej firmy, jak i jej poszczególnych działów. Pozwala również połączyć takie spotkanie z zaproszeniem wybranej grupy klientów dla budowania dobrych relacji. Szczególnie taki event motoryzacyjny sprawdzi się także w przypadku zawodowych kierowców, którzy w ten sposób mogą przy okazji nauczyć się na przykład zachowania za kierownicą podczas kontrolowanego poślizgu czy jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Managerowie odpowiedzialni za organizację eventów motoryzacyjnych dla swoich pracowników mogą zlecić przygotowanie takiej imprezy integracyjnej wyspecjalizowanym firmom, np. DrivingExperience.pl, czyli marce eventowej należącej do firmy SJS. Firma przygotuje spotkanie pełne pozytywnych emocji związanych z jazdą po torach wyścigowych w Polsce i w Europie. Impreza integracyjna w takiej formie zapewni wszystkim jej uczestnikom niezapomniane wrażenia za kierownicą legendarnych maszyn o sportowym zacięciu, m.in.: Mercedes-AMG, KTM, Porsche, Lamborghini, Ferrari.

Głównym obiektem, na którym organizowane są eventy motoryzacyjne dla firm jest tor wyścigowy „Kielce”, ale można urządzić taką imprezę również i w innym mieście w Polsce, m.in. w Toruniu, Poznaniu, Wrocławiu czy w Warszawie.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej