Gdzie zorganizować imprezę firmową dla pracowników?

Podmenu
28 kwietnia 2017

Przez lata organizacja imprez firmowych dla swoich pracowników w przedsiębiorstwach polegała na zaproszeniu wszystkich podwładnych do restauracji czy innego wynajętego lokalu (w zależności od liczebności załogi). Tam pracownicy mogli do woli pić, jeść i bawić się przy taktach popularnej muzyki. Dziś liderzy i menadżerowie zajmujący się planowaniem imprez firmowych dla pracowników głowią się, gdzie zorganizować taki event, aby zaskoczyć podwładnych i dopasować go do ich wymagań.

Cel imprezy firmowej

Najważniejszą kwestią do ustalenia dla organizatorów imprezy firmowej jest określenie, jaki będzie jej cel. Inaczej bowiem planuje się i organizuje wyjazd motywacyjny, integracyjny, galę, konferencję czy szkolenie. Dlatego cel eventu musi być ściśle określony i powinniśmy dążyć na każdym etapie przygotowań imprezy firmowej do jego pełnej realizacji.

W przypadku integracyjnych czy motywacyjnych spotkań i eventów firmowych warto je organizować poza miejscem pracy. W zupełnie nowym otoczeniu pracownicy mogą zachowywać się inaczej, niż w zakładzie pracy, dzięki czemu na światło dzienne wyjdą ich cechy osobowości. Może okazać się nawet, że pracownik szeregowy, który dotychczas nie był zauważalny przez szefa lub menadżera, jest w rzeczywistości urodzonym przywódcą i warto w przyszłości obsadzić go w takiej roli w miejscu pracy.

Imprezy firmowe organizowane bez wyraźnego pomysłu czy celu powodują chaos. Menadżer przy organizacji skupia się tylko na kwestiach zabawy i przyjemności dla podwładnych, a nie pracuje nad osiąganiem kluczowych dla jego firmy celów biznesowych. Imprezy firmowe zawsze powinny służyć wyższym celom spójnym dla całej organizacji, a nie tylko i wyłącznie rozrywce, chyba że w ten sposób chcemy podziękować swoim pracownikom za ich dotychczasowe zaangażowanie w pracę zawodową i starania. Rozrywka w czystej postaci będzie dobrym pomysłem dla nagrodzenia pracowników, choć warto wpleść w nią jakiekolwiek elementy motywacyjne, współzawodnictwa i adrenaliny.

Gdzie zaprosić pracowników?

Wybór odpowiedniego miejsca organizacji imprezy firmowej powinien być powiązany z celem, do jakiego dążymy przy jej planowaniu i realizacji. Najczęściej imprezy firmowe były dotychczas organizowane przez lata we wszelkiego rodzaju hotelach, centrach konferencyjnych, w salach w lokalach gastronomicznych czy w restauracjach. Pracownicy brali udział w balach, imprezach tanecznych i mogli na koszt swojego pracodawcy pić kolorowe drinki. Czasy jednak się zmieniają i takie imprezy nie przynoszą oczekiwanych przez pracodawców i menadżerów skutków, dlatego coraz częściej nie są organizowane w zamkniętych pomieszczeniach.

Jak przekonuje firma Driving Experience, ciekawą formą organizacji imprezy firmowej może być zaproszenie podwładnych na tor wyścigowy, albo zabranie ich w podróży po drogach krajowych w luksusowych samochodach, jakie znajdują się  w „stajni” wspominanej firmy eventowej, specjalizującej się w imprezach motoryzacyjnych.

Takie imprezy firmowe cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Są nietypowe, pożądane przez wielu pracowników. Wyzwalają pozytywne emocje, rodzą podekscytowanie i powodują, że adrenalina zaczyna szybciej krążyć w żyłach. To wszystko przekłada się na wytworzenie w umyśle uczestników imprez pracowniczych na torach wyścigowych wyłącznie pozytywnych wspomnień.

Jazda sportowymi autami po profesjonalnym torze wyścigowym, na drogach krajowych, czy też autami typu off-road po specjalnie wyznaczonych trasach to pomysł na oryginalną imprezę integracyjną, czy wyjazd motywacyjny dla każdego pracownika. Nie trzeba być wielkim fanem motoryzacji, aby odczuwać przyjemność ze współzawodnictwa z kolegami z pracy na zorganizowanych wyścigach.

Jeśli ktoś nie odczuwałby potrzeby, ani chęci jazdy samochodem zawsze może usiąść na fotelu pasażera i przeżyć niezapomnianą jazdę z instruktorem za kierownicą. Driving Experience zapewni również pracownikom dostęp do wydzielonej strefy VIP na torze wyścigowym oraz pełny catering. Wydarzenia tego typu niosą potężną dawkę pozytywnych emocji.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej