Gdzie jeździć sportowymi samochodami w Polsce?

Podmenu
29 sierpnia 2018

Nie ma chyba na świecie fana motoryzacji, który chociaż raz nie śledził z zapartym tchem zmagań kierowców rajdowych na torach wyścigowych. I to właśnie z myślą o wszystkich takich osobach przygotowaliśmy zestawienie najlepszych torów wyścigowych w Polsce, które wyzwolą w każdym kierowcy mistrza kierownicy. Oto godne polecenia tory wyścigowe w Polsce, które czekają na miłośników adrenaliny i szybkiej jazdy.

Tor Modlin

Tor Modlin to nowoczesny obiekt do doskonalenia umiejętności jazdy sportowymi samochodami i motocyklami położony na zielonym terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, około 40 km od centrum Warszawy. Obiekt został wybudowany w 2017 roku, a jego oficjalne otwarcie miało miejsce niecały rok później. Cały kompleks składa się z dwóch niezależnych od siebie torów – szkoleniowego i sportowo-treningowego. Tor sportowo-treningowy ma łączną długość 1,2 km. Można na nim wytyczyć mniej lub więcej krętych tras o różnych stopniach trudności. Natomiast tor szkoleniowy wyposażony jest w trzy płyty poślizgowe (małą, dużą i okrągłą) z kurtynami wodnymi. Na terenie obiektu znajduje się tor ziemny dla miłośników terenówek, quadów i SUV-ów. Do dyspozycji klientów jest również nowoczesny, wielofunkcyjny budynek, który znakomicie nadaje się do prowadzenia szkoleń i do organizowania różnego rodzaju imprez.

Tor Kielce

Jednym z najpopularniejszych torów wyścigowych w Polsce jest zlokalizowany w województwie świętokrzyskim Tor Kielce. Powstał on w 1976 roku i od tego czasu jest systematycznie rozbudowywany. Trasa toru należy do bardzo dynamicznych – zawiera dużo prostych odcinków, które pozwalają poczuć prawdziwe przyspieszenie. Tor Kielce obejmuje “Dużą pętlę”, która ma długość 4160 m oraz “Małą pętlę” o bardziej owalnym kształcie o łącznej długości 1140 metrów. Żeby przejechać całą “Dużą pętlę”, należy zamknąć drogę łączącą Kielce z Łodzią. Dodatkową atrakcją jest tor kartingowy o długości 880 m.

tor kielce na imprezy samochodowe

Moto Park Kraków

W 2017 otworzono Moto Park Kraków – jedyny w Małopolsce profesjonalny ośrodek doskonalenia techniki jazdy o funkcji szkoleniowo-eventowej. W skład obiektu wchodzą:

  • tor sportowo-szkoleniowy o długości 800-1200 m;
  • płyta poślizgowa prostokątna z kurtynami wodnymi;
  • jedyna w Polsce płyta poślizgowa w kształcie litery S;
  • płyta poślizgowa zakręt;
  • dwie sale szkoleniowe.

Moto Park Kraków powstał z inicjatywy Michała Kościuszko, kierowcy rajdowego, wicemistrza Świata Junior WRC, który na terenie obiektu prowadził szkołę jazdy sportowej.

Tor Słomczyn

Tor Słomczyn zlokalizowany jest koło 40 km od Warszawy, na styku tras S7 i drogi nr 50 obok Grójca. W 2016 roku Tor Słomczyn przeszedł gruntowną przebudowę. W wyniku przebudowy zyskał asfaltową pętlę o długości ponad 1,2 km, a do tego dodatkowe, bardziej kręte odcinki dla kartingu. W rezultacie tor ten przestał być stricte obiektem rallycrossowym, a stał się bardziej uniwersalny. Na Torze Słomczyn regularnie organizowane są takie imprezy, jak Rallycross – Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski, Puchar Toru Słomczyn, Puchar Polski Junior Buggy.

Tor Poznań

Jest to samochodowy i motocyklowy tor wyścigowy, który powstał w latach 1975-1977. Tor wybudowano na miejscu byłego poligonu wojskowego. Tor Poznań już od początku swojego istnienia nastawiony był na przeprowadzanie profesjonalnych wyścigów samochodowych na licencji FIA. Jest to jeden z największych torów wyścigowych w Polsce. Cały kompleks składa się z toru samochodowo-motocyklowego, który ma 4083 m długości i 12 m szerokości oraz toru kartingowego o długości 1480 m. Najdłuższy odcinek w lini prostej wynosi 560 m.

tor poznań jako miejsce do organizacji eventów motoryzacyjnych

Tor Łódź

Tor Łódź to nowoczesny tor wyścigowy przeznaczony dla samochodów osobowych, motorów i gokartów. Warto dodać, że jest to jedyny tego typu obiekt w województwie łódzkim. Pętla toru mierzy 1500 m i szerokość od 8 do 12 metrów. Cała trasa toru liczy aż 17 zakrętów. Co więcej, tor wyposażony jest w nowoczesny system pomiaru czasu z podziałem na trzy sektory. Na terenie obiektu znajduje się budynek z salą konferencyjną i kawiarnia.

Motopark Ułęż

Jest to tor wyścigowy położony najbliżej Warszawy i z tego względu cieszy się dużą popularnością. Na jego terenie organizuje się niezwykle dużo imprez motoryzacyjnych. Obiekt jest Kwalifikowanym Ośrodkiem Doskonalenia Technik Jazdy. Goście mogą do dyspozycji tor szkoleniowy, tor do off-roadu i tor dla motocykli. Pas główny toru Motopark Ułęż ma długość 1500 m i 30 m szerokości, a pas boczny odpowiednio 1500 m i 15 m. Do obu pasów prowadzą drogi dojazdowe, dzięki czemu można wyznaczyć pętle o łącznej długości 3500 m. W skład toru dodatkowo wchodzi płyta slalomowa oraz trzy płyty poślizgowe.

Skontaktuj się z nami!

Chcesz, abyśmy zorganizowali dla Ciebie niezapomnianą imprezę motoryzacyjną na jednym z najlepszych torów samochodowych w Polsce? Wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą eventową, a my zajmiemy się resztą!

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej