Eventy off road – terenowa impreza dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy

Podmenu
19 lutego 2018

Off-road to sport, który znany jest każdemu fanowi motoryzacji, choćby za sprawą kultowego Rajdu Dakar. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że formuła off road jest obecnie dostępna dla każdego. Każdy może zasiąść za kierownicą terenowego samochodu i poczuć się jak prawdziwy rajdowiec, a jazda terenowym samochodem po bezdrożach może stać się pasją i świetnym pomysłem na odpoczynek od codzienności.

  1. Czym jest off road?
  2. Impreza off roadowa – jak zacząć?
  3. Jaki samochód do off roadu wybrać?
  4. Jak wyglądają imprezy motoryzacyjne typu off road?
  5. Kontakt z nami 

Czym jest off road?

Off road (z ang. poza drogą) to rodzaj sportu samochodowego, który polega na jeździe specjalnie przygotowanymi samochodami terenowymi z napędem 4×4 w ekstremalnych warunkach po nieutwardzonych nawierzchniach, którymi najczęściej są góry, piaski pustyni, urwiska skalne, rzeki, doły błotne, wysokie trawy itd. Odcinki trasy danego rajdu najczęściej podzielone są na kilka klas, w zależności od specyfiki terenu oraz rodzaju auta, które ma brać udział w rajdzie. W ramach off roadu najczęściej wyróżnia się imprezy:

 • turystyczne,
 • sportowe,
 • adventure,
 • extreme.

Zawody off roadowe organizowane w Polsce bardzo często mają charakter otwarty, co oznacza, że mogą w nich brać udział amatorzy, którzy nie posiadają licencji rajdowej.

eventy off road czyli imprezy terenowe z szybką jazdą

Impreza off roadowa – jak zacząć?

Rodzajem off roadu, od którego powinni zacząć amatorzy tego sportu, jest turystyka off roadowa. Jest to połączenie jazdy w nieco mniej ekstremalnych warunkach niż standardowo w off roadzie ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Taki rodzaj off roadu to świetny sposób na wypoczynek, który pozwala jednocześnie poczuć bliskość natury i odrobinę adrenaliny.

Trzeba pamiętać, że turystyka off roadowa nie ma nic wspólnego ze zboczeniem z drogi i wjechaniem do lasu własnym samochodem – bo jak powszechnie wiadomo – w Polsce poruszanie się samochodami w lasach, przez które nie przebiegają drogi publiczne jest całkowicie zakazane. Jednak dla zainteresowanych takim sportem nic straconego, bo mogą skorzystać z oferty firmy eventowej, która specjalizuje się w organizowaniu imprez typu off road, mając na to specjalne pozwolenie.

Jaki samochód do off-roadu wybrać?

Teren, na którym będzie odbywał się rajd ma istotne znaczenie dla doboru odpowiedniego samochodu terenowego. Z racji tego, że off-road to bardzo wymagający sport – auto, które będzie służyło do ekstremalnych wypraw w teren musi przetrwać wiele. W tym sporcie najlepiej sprawdzą się proste terenówki, nawet te z lat 90., wyposażone w GPS i obowiązkowo z napędem na cztery koła (4×4)

Jak wyglądają imprezy motoryzacyjne typu off road?

Eventy off road organizowane są w formie amatorskiej rywalizacji i turystyki krajoznawczej. Mogą być organizowane zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup, a coraz chętniej wybierane są również jako forma imprez integracyjnych dla firm.

Cała zabawa off roadowa polega na tym, aby zmierzyć się z “prawdziwym” terenem i stawić czoło realnym przeciwnościom. Wszędzie można wjechać, ale nie z każdego miejsca już można wyjechać o własnych siłach i to jest właśnie recepta na udaną imprezę off-roadową, Cały urok tego sportu polega na tym, by cztery kółka zatopić, a potem przy pomocy kolegów, lin czy podnośników spróbować wrócić na trasę. Bez wątpienia będzie to idealny pomysł dla wszystkich niespełnionych off-rajdowców.

imprezy terenowe typu off road

Driving Experience to jedna z największych w Polsce firm eventowych, która specjalizuje się w organizowaniu eventów motoryzacyjnych dla firm, jej pracowników, partnerów biznesowych i kluczowych klientów. Posiadamy własną, bardzo rozbudowaną flotę samochodów sportowych oraz terenowych. Imprezy samochodowe organizujemy na najlepszych torach wyścigowych w Polsce i Europie. Specjalizujemy się w organizowaniu integracyjnych imprez off-roadowych w ciekawych lokalizacjach w kraju i za granicą. Dbamy o to, by zapewnić wszystkim uczestnikom najwyższy poziom usług i znakomitą zabawę.

Kontakt z nami

Zainteresowały Cię samochodowe imprezy terenowe? Są one w zasięgu ręki! Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły dotyczące eventów off-road organizowanych przez firmę eventową Driving Experience.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej