Dress code na imprezę motoryzacyjną, czyli jak się ubrać na tor samochodowy?

Podmenu
16 lutego 2018

Choć nie istnieje jeden uniwersalny pomysł na udany event, to chyba nie ulega wątpliwości, że jednym z celów organizacji imprez firmowych jest wzbudzenie zainteresowania, czyli wywołanie tzw. efektu WOW. Przecież nie od dziś wiadomo, jak ważne jest, by zwrócić na siebie uwagę i wyróżnić się z tłumu. Takim nowatorskim i nieszablonowym pomysłem na imprezę firmową może być event motoryzacyjny. Impreza motoryzacyjna to nowy trend w organizacji eventów dla firm, skierowany do tych wszystkich, którzy żądni są adrenaliny, szukają niezapomnianych wrażeń i emocji.

 

  1. Jak wyglądają rajdowe eventy motoryzacyjne?
  2. Jak ubrać się na imprezę motoryzacyjną?
  3. Organizacja eventów firmowych – dlaczego warto?
  4. Skontaktuj się z nami

Jak wyglądają rajdowe eventy motoryzacyjne?

Event motoryzacyjny to impreza, podczas której uczestnicy mają okazję do tego, by sprawdzić swoje możliwości za kierownicą sportowego samochodu. Imprezy motoryzacyjne organizowane są najczęściej na specjalnych torach samochodowych w kraju i za granicą lub na trasach sprawnościowych typu off-road, na których trzeba zmierzyć się z żywiołem.

Jako Driving Experience zajmujemy się organizowaniem imprez motoryzacyjnych na torach samochodowych oraz imprez typu off-road. Dysponujemy własnym rozbudowanym zapleczem samochodowym i technicznym, dając uczestnikom możliwość ekstremalnych przeżyć na torach wyścigowych w Polsce i Europie – m.in. do dyspozycji uczestników są: Tor wyścigowy Kielce, Moto Park Kraków, Tor Samochodowy Słomczyn koło Warszawy, Tor wyścigowy Slovakia Ring na Słowacji i wiele innych. Jazda sportowymi samochodami, takimi jak Ferrari, Porsche, Subaru czy Mitsubishi, które posiadamy w swojej flocie, wbrew pozorom nie jest kierowana tylko do kierowców i miłośników sportowych aut. Również osoby, które nie potrafią prowadzić samochodu, ale chcą przeżyć coś wyjątkowego i poczuć dreszczyk adrenaliny, świetnie odnajdą się w roli pasażera.

jakie wybrać ubranie na tor samochodowy

Jak ubrać się na imprezę motoryzacyjną?

Kwestia dobrania odpowiedniego stroju do okazji jest niezwykle ważna w kontaktach biznesowych, bo ubiór niewątpliwie ma duży wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. Podstawową zasadą, o której zawsze należy pamiętać przy doborze stroju to, by zawsze był on odpowiednio dobrany do miejsca, w którym odbywa się event firmowy. W przypadku imprez motoryzacyjnych, które zawsze odbywają się w plenerze, strój oficjalny jest po prostu nie na miejscu. Na torze wyścigowym czas najlepiej spędzić bez krępujących ruchy marynarek, eleganckich koszul, sukienek, a co gorsza szpilek. Takie elementy garderoby będą nie tylko przeszkadzać, ale w przypadku czynnego udziału w sportach ekstremalnych, jakim są wyścigi samochodowe na torze, są wręcz niewskazane.

Na torze wyścigowym przyda się za to wygodne obuwie sportowe. Najlepiej by były to pełne buty o płaskiej podeszwie i wygodna sportowa odzież, która w żaden sposób nie będzie blokować ruchów. Być może dla niektórych sporym zaskoczeniem będzie widok szefa w adidasach czy dresie, ale przecież w imprezach integracyjnych właśnie o to chodzi, by zacieśniać więzy, przełamywać stereotypy, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Jeśli wybieramy się na tor kartingowy, warto pamiętać też o tym, by nie mieć przy sobie żadnych luźnych dodatków. Wszelkiego rodzaju szaliki, apaszki – co tyczy się szczególnie Pań – są niewskazane ze względów bezpieczeństwa. Za to mogą przydać się rękawiczki, które ułatwią wykonywanie manewrów za kierownicą.

Obowiązkowo kask i spięte włosy

Obowiązkowym elementem ubioru na imprezę na torze wyścigowym jest kask. Najczęściej ten element wyposażenia dostaje się od obsługi, gdyż organizatorzy imprezy są do tego zobowiązani. Ponadto w przypadku osób z długimi włosami ważne jest, aby nie wystawały one spod kasku, dlatego bezwzględnie wszystkie Panie z długimi włosami muszą je odpowiednio spiąć zanim wybiorą się na imprezę motoryzacyjną.

jak się ubrać na imprezę motoryzacyjną

Organizacja eventów firmowych – dlaczego warto?

Z puntu widzenia pracownika impreza integracyjna to sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. Jest to świetna okazja do lepszego poznania się w sferze prywatnej, nawiązania nowych kontaktów i umocnienia dotychczasowych relacji. Jednak event to nie tylko sposób na integrację pracowników. Wielu przedsiębiorców event marketing traktuje jako narzędzie dotarcia do klienta oraz swoich partnerów biznesowych. Umiejętnie zorganizowana impreza firmowa, na którą zostają zaproszone firmy działające w danej branży to dobra okazja na wypromowanie swojej marki. Dzięki niebanalnemu pomysłowi na event, np. wyścig na torze samochodowym bez wątpienia zyskamy opinię firmy, który wyróżnia się kreatywnością. Bo przecież nie ma nic gorszego niż imprezy firmowe czy wyjazdy integracyjne organizowane na siłę i bez pomysłu.

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany eventami motoryzacyjnymi? Chcesz zorganizować dla swojej firmy niezapomnianą imprezę na torze samochodowym? Skontaktuj się z Driving Experience i poznaj szczegóły. 

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej