City break wynajętymi samochodami – dlaczego warto?

Podmenu
18 lipca 2019

City break to w ostatnim czasie jedno z gorętszych haseł przewijających się w ofertach touroperatorów. Taka forma wyjazdów stanowi bowiem doskonałą alternatywę dla typowych kilkutygodniowych wakacji z biurem podróży. Czym dokładnie jest city break i dlaczego warto wybrać się na taki wyjazd własnym samochodem? O tym dowiesz się z naszego artykułu. 

Czym jest city break? 

City break to nic innego jak krótki, maksymalnie kilkudniowy wypad do innego miasta. Wyjazdy tego typu nastawione są przede wszystkim na poznawanie uroków i atrakcji danej metropolii – poczynając od zażywania tamtejszej rozrywki, poprzez uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, a kończąc na klasycznym zwiedzaniu najciekawszych miejsc. Głównym celem city breaków jest zobaczenie jak największej ilości atrakcji w jak najkrótszym czasie. City break w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza przerwę w mieście. Innymi słowy, ta forma podróżowania stanowi doskonały sposób na przerwę od pracy, obowiązków i oderwanie się od rzeczywistości. 

City break – dlaczego warto? 

Coraz więcej osób decyduje się na city break z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim z braku czasu i i ograniczonych funduszy. Wyjazdy nastawione na city break charakteryzują się z reguły krótkim czasem trwania, dzięki czemu nie wymagają aż takiego planowania czy brania dłuższego urlopu w pracy. Jeżeli chodzi o koszty wyjazdu, to warto wspomnieć o tym, że modę na city break bardzo mocno wspierają różnego typu portale z hotelami i miejscami noclegowymi, dzięki czemu można znaleźć zakwaterowanie w bardzo atrakcyjnej cenie. City break to idealna propozycja dla osób, które nie posiadają za wiele wolnego czasu. W codziennym zabieganiu trudno jest znaleźć chwilę dla siebie, a przecież jest to niezwykle istotne dla szczęśliwego życia. Każdy z nas potrzebuje chwili odpoczynku, bez tego trudno o efektywną pracę czy sumienne wykonywanie powierzonych zadań. Jeżeli nie zależy nam na luksusowych wakacjach i formule all inclusive, możemy w ten sposób zwiedzić wiele ciekawych miejsc. 

Dlaczego warto wybrać się na city break wynajętym samochodem?

Czym wybrać się na city break?

Linie lotnicze dają wiele możliwości zwiedzania najpopularniejszych europejskich miast, jednak coraz więcej osób decyduje się pojechać na city break wynajętym samochodem. Dlaczego? Zarówno w samej Polsce, jak i w jej bezpośrednim sąsiedztwie istnieje wiele wyjątkowych miejsc, które można zwiedzić samochodem. Przede wszystkim samochód to ogromna wolność i niezależność. Nie jesteśmy uzależnieni od rozkładów jazdy, przelotów, odjazdów i przyjazdów. Samochód to również sposób na dostanie się do miejsc, do których nie dojeżdża komunikacja miejska. Mając do dyspozycji auto, możemy zwiedzić nie tylko stolicę konkretnej metropolii, ale i wyskoczyć do spokojniejszego miasteczka, do którego nie kursują autobusy. Nie jesteśmy zależni również od pogody, a co ważne – jadąc samochodem, możemy zabrać ze sobą więcej rzeczy. W niektórych przypadkach samochód może służyć również jako miejsce noclegowe. 

Warto więc zwrócić uwagę na oszczędność czasu i elastyczność podróżowania samochodem. Wypożyczenie samochodu bardzo się opłaca, zwłaszcza gdy podróżujemy w kilka osób. Jeżeli podliczymy ceny biletów komunikacji miejskiej czy pociągów podmiejskich, to okaże się, że podobny jest również koszt benzyny. 

Jakie kierunki wybrać na samochodowy city break? 

Nie trzeba od razu udawać się na drugi koniec Europy. Wyjątkowych miejsc nie brakuje w Polsce. Kraków, Warszawa, Gdynia, Poznań, Toruń mają do zaoferowania mnóstwo malowniczych zakątków i klimatycznych uliczek. Częstymi kierunkami na tego typu wyjazdy są również europejskie metropolie, takie jak Berlin, Praga, Bratysława, Budapeszt czy Litwa. 

Wyjazdy city break z Driving Experience

Organizujemy wyjazdy typu city break dla firm, które łączymy z imprezami integracyjnymi i integracją typu incentive. Taka forma atrakcji może stanowić doskonałe narzędzie motywacyjne dla pracowników, mające na celu nagrodzić ich i zmotywować do dalszej pracy. Zorganizowany wyjazd wypełniony ponadprzeciętnym zestawem atrakcji z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, który na długo pozostanie w pamięci uczestników. Skontaktuj się z naszą firmą eventową Driving Experience w celu poznania szczegółowej oferty. 

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej