Ciekawe pomysły na organizację imprezy firmowej

Podmenu
23 lutego 2016

Impreza integracyjna nie musi kojarzyć się z bankietem w restauracji, czy na wynajętej sali z cateringiem. To nie okazja do tego, aby pojeść i popić, ale przede wszystkim do zintegrowania i lepszego poznania się członków zespołu pracowniczego. Firmowe eventy organizowane są również dla kontrahentów biznesowych i klientów, w celu zdobycia ich lojalności i zbudowania pozytywnego wizerunku firmy. Jak zatem planować ciekawe imprezy firmowe?

 

Nieszablonowe pomysły na firmowe eventy

Pomysł na imprezę firmową powinien być uniwersalny, ale jednocześnie zaskakujący. Powinien odpowiadać gustom i oczekiwaniom docelowych uczestników takiego wydarzenia. Choć oczywiście, nie można dogodzić każdemu, ciekawy pomysł, który będzie niebanalny i wyjątkowy sprawi, że impreza firmowa okaże się sukcesem. Owy sukces należy rozumieć jako zmotywowanie pracowników do działania, lepsze zaprezentowanie się firmy na forum partnerów biznesowych czy przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów w najbliższej przyszłości.

Spotkania przy drinku czy wspólne wyjścia pracowników do kręgielni lub na dyskotekę, są passe. Jeśli już, to stosują je mniejsze firmy, które z jednej strony chcą integrować swój zespół pracowniczy, ale nie do końca mają na ten cel odpowiednie środki finansowe. Nieciekawa, wymuszona impreza dla firmy może odnieść odwrotny skutek od zamierzonego. Będzie demotywować pracowników, zwłaszcza jeśli udział w niej będzie właściwie obowiązkowy. Imprezy firmowe powinny sprawiać, że poczują się oni swobodnie, będą cieszyć się ze swojego towarzystwa, a nie patrzeć nerwowo na zegarek, kiedy w końcu będą mogli pójść do domu.

 

Wśród najciekawszych, organizowanych obecnie przez firmy eventowe czy działy kadrowe i marketingowe, firm imprez integracyjnych można wymienić:

  • zagadki miejskie – gry w plenerze lub w mieście, posiadające określony scenariusz, odgrywane przez pracowników i wynajętych aktorów lub instruktorów;
  • wieczory tematyczne, np. hiszpańskie, włoskie, polskie, rosyjskie itp.;
  • imprezy na torach wyścigowych i kartingowych, dedykowane przede wszystkim męskiej części pracowników, choć i panie chętnie biorą w nich udział;
  • olimpiady pracownicze – organizowane w plenerze różne dyscypliny sportowe, które mają na celu współzawodnictwo w miłej, nieformalnej atmosferze;
  • wizyty w obiektach rozrywkowych – np. w mieście z Dzikiego Zachodu;
  • bale karnawałowe – zwłaszcza bale maskowe i bale przebierańców.

Fajny pomysł na imprezę integracyjną dla firmy powinien sprawiać, że pracownicy, partnerzy biznesowi czy klienci będą z niecierpliwością oczekiwać na dzień, w którym zaplanowano taki event, a później wspominać go miło przez wiele miesięcy.

 

Imprezy z dreszczykiem emocji i adrenaliną

Jednym z wyjątkowych, oryginalnych pomysłów na imprezę dla pracowników lub partnerów biznesowych, może być event motoryzacyjny. Łączy on w sobie rywalizację – pracownicy mogą zostać podzieleni na zespoły, które będą ścigały się na torze z użyciem sportowych pojazdów, z beztroską zabawą, a nawet ze spełnieniem marzeń o tym, aby zasiąść za kierownicą takich aut jak Porsche, Mercedes, Lamborghini, czy Ferrari.

Kompleksową organizacją takiej imprezy może zająć się firmy pokroju Driving Experience czy Szkoła Jazdy Subaru, należące do krakowskiej firmy SJS S.A. Od lat specjalizujące się w przygotowywaniu i przeprowadzaniu dla klientów imprez o charakterze motoryzacyjnym. Przedsiębiorcy chcący zorganizować dla swoich pracowników lub kadry zarządzającej firmą wyjątkową imprezę integracyjną, mogą skorzystać z oferty Driving Experience, wybierając odpowiednie samochody oraz tor wyścigowy do dyspozycji uczestników. Między innymi, impreza może zostać zorganizowana na torze „Kielce”, jak i na wielu innych obiektach tego typu w Polsce i w Europie, np. na Słowacji. Będzie to niepowtarzalny event dla firmy i jej pracowników. Zaskoczy ich i sprawi, że będą mogli poczuć adrenalinę w żyłach, w momencie kiedy zaczną się ścigać na świetnie przygotowanych do tego celu torach. To jeden z pomysłów na zapadającą w pamięć imprezę firmową.

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej