5 pomysłów na integracyjne gry terenowe

Podmenu
1 września 2018

Integracyjne gry terenowe to świetny sposób na to, aby w luźnej, niezobowiązującej atmosferze popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi podwładnych. Rywalizacja wymagająca współpracy w trudnych warunkach przekłada się na efektywne działania w realnym miejscu pracy. Które z gier terenowych pomagają w stworzeniu nastawionego na realizację celów, zgranego i zmotywowanego zespołu? Poniżej przedstawiamy 5 pomysłów na atrakcje w terenie, które świetnie sprawdzą się jako urozmaicenie firmowych wyjazdów lub jednodniowy wypad integracyjny.

Survival

Survival to chyba najpopularniejsza forma gry terenowej. Wymaga od uczestników zmagania się z wyjątkowo trudnymi warunkami. Niejednokrotnie ma formę zadań wykonywanych w terenie bez żadnej formy pomocy z zewnątrz. Podczas survivalu niedopuszczalne jest korzystanie z urządzeń elektronicznych, często także uczestnicy tego typu wydarzeń muszą we własnym zakresie zaspokajać podstawowe potrzeby (głód, pragnienie), korzystając z tego, co oferuje im środowisko. Wielogodzinne marsze, zdobywanie pitnej wody czy nocleg w lesie to atrakcje głównie dla młodych, odważnych pracowników, o których wiemy, że pozostają w dobrej kondycji fizycznej oraz nie boją się zmęczenia i skrajnie trudnych wyzwań.

gry terenowe typu eventy offroad

Gra typu off road

Gra, w której jeździ się samochodami lub quadami po wymagającym terenie – bezdrożach, pustyni czy podgórskich wzniesieniach. Event off road może mieć formę wyścigu, wymagającego sprawności w prowadzeniu pojazdem, lub być wzbogacony o dodatkowe atrakcje – np. konkurencje rozgrywane na rozmieszczonych w terenie punktach kontrolnych.

Gry scenariuszowe

To gra terenowa odbywająca się według ściśle określonego, wcześniej przygotowanego  planu – scenariusza. Często towarzyszy jej jakiś motyw przewodni, bywa ciągiem zadań układających się w przemyślaną, logiczną historię. Uczestnicy gier scenariuszowych muszą nie tylko pokonywać kolejne trudności, ale także przewidywać ich konsekwencje – część zabaw tego typu jest bowiem przygotowywana tak, aby konkretne wybory graczy wpływały na bieg historii zawartej w scenariuszu gry.

Zawody motoryzacyjne incentive

Incentive to jeden z najnowszych trendów w branży eventowej. Stanowi połączenie rywalizacji, turystyki i motoryzacji. Tego typu gry terenowe mają formę zawodów wyścigowych rozgrywanych na dłuższych trasach. Podczas wydarzeń incentive uczestnicy mają możliwość zwiedzenia nieznanych wcześniej miejsc, zobaczenia (chociażby przejazdem) rozmaitych zabytkowych zakątków czy poruszania się po malowniczym terenie.

Orienteering

Orienteering bardzo przypomina popularne swojego czasu marsze na orientację. Uczestnicy muszą odnaleźć się w nieznanym terenie, mając do dyspozycji zazwyczaj proste, tradycyjne pomoce, takie jak mapa czy kompas. Gry typu orienteering miewają rozmaity wymiar i w zależności od indywidualnych preferencji rozgrywają się na mniejszym bądź większym terenie. W drugim z wymienionych przypadków uczestnicy mogą odkrywać kolejne punkty, konkurencje i zadania, poruszając się samochodami zgodnie ze wskazówkami dostarczanymi przez organizatorów na bieżąco, w toku gry.

integracja w terenie w formie imprezy motoryzacyjnej

Integracyjna gra terenowa – jak ją zorganizować?

Integracyjna gra terenowa wymaga planowego, przemyślanego działania. Warto nie tylko odpowiednio wcześnie ustalić datę wydarzenia, ale także skonsultować jego formę z pracownikami – pamiętajmy, że firmowy event powinien być okazją do integracji i wspólnej zabawy, a nie przykrym obowiązkiem. Wybierając formę rozrywki, należy dostosować ją do charakteru i temperamentu pracowników. Trzeba zadbać również o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a w przypadku terenowych gier wyjazdowych – zapewnić podwładnym transport i nocleg. Organizacja zabaw i imprez firmowych, zwłaszcza jeśli mają odbywać się w terenie, wymaga dużej kreatywności i zdolności organizacyjnych.

Skontaktuj się z profesjonalistami!

Aby mieć pewność, że gra terenowa spodoba się Twoim pracownikom i pomoże zbudować zgrany, przynoszący korzyści całemu przedsiębiorstwu zespół, powierz organizację wydarzenia profesjonalnej firmie eventowej. Driving Experience przygotuje dla Ciebie niezapomniany event motoryzacyjny typu off road lub wyjazdowe zawody incentive. Skontaktuj się z nami, aby dostarczyć sobie i swoim pracownikom niezapomnianych przeżyć!

Prezenty

Prezenty motoryzacyjne

Propozycja skierowana do osób indywidualnych. Oto nasza oferta prezentów w formie przeżyć. Pakietów opartych na jeździe za kierownicą legendarnych samochodów sportowych. Oferujemy adrenalinę i prędkość, a także jakość stabilnej firmy i klimat prawdziwego toru wyścigowego.

Prezenty Driving Experience

Z którym z nich chciałbyś się zmierzyć?!

Zobacz więcej