Gdzie zorganizować imprezę firmową dla pracowników?

Podmenu
28 kwietnia 2017

Przez lata organizacja imprez firmowych dla swoich pracowników w przedsiębiorstwach polegała na zaproszeniu wszystkich podwładnych do restauracji czy innego wynajętego lokalu (w zależności od liczebności załogi). Tam pracownicy mogli do woli pić, jeść i bawić się przy taktach popularnej muzyki. Dziś liderzy i menadżerowie zajmujący się planowaniem imprez firmowych dla pracowników głowią się, gdzie zorganizować taki event, aby zaskoczyć podwładnych i dopasować go do ich wymagań.

Cel imprezy firmowej

Najważniejszą kwestią do ustalenia dla organizatorów imprezy firmowej jest określenie, jaki będzie jej cel. Inaczej bowiem planuje się i organizuje wyjazd motywacyjny, integracyjny, galę, konferencję czy szkolenie. Dlatego cel eventu musi być ściśle określony i powinniśmy dążyć na każdym etapie przygotowań imprezy firmowej do jego pełnej realizacji.

W przypadku integracyjnych czy motywacyjnych spotkań i eventów firmowych warto je organizować poza miejscem pracy. W zupełnie nowym otoczeniu pracownicy mogą zachowywać się inaczej, niż w zakładzie pracy, dzięki czemu na światło dzienne wyjdą ich cechy osobowości. Może okazać się nawet, że pracownik szeregowy, który dotychczas nie był zauważalny przez szefa lub menadżera, jest w rzeczywistości urodzonym przywódcą i warto w przyszłości obsadzić go w takiej roli w miejscu pracy.

Imprezy firmowe organizowane bez wyraźnego pomysłu czy celu powodują chaos. Menadżer przy organizacji skupia się tylko na kwestiach zabawy i przyjemności dla podwładnych, a nie pracuje nad osiąganiem kluczowych dla jego firmy celów biznesowych. Imprezy firmowe zawsze powinny służyć wyższym celom spójnym dla całej organizacji, a nie tylko i wyłącznie rozrywce, chyba że w ten sposób chcemy podziękować swoim pracownikom za ich dotychczasowe zaangażowanie w pracę zawodową i starania. Rozrywka w czystej postaci będzie dobrym pomysłem dla nagrodzenia pracowników, choć warto wpleść w nią jakiekolwiek elementy motywacyjne, współzawodnictwa i adrenaliny.

Gdzie zaprosić pracowników?

Wybór odpowiedniego miejsca organizacji imprezy firmowej powinien być powiązany z celem, do jakiego dążymy przy jej planowaniu i realizacji. Najczęściej imprezy firmowe były dotychczas organizowane przez lata we wszelkiego rodzaju hotelach, centrach konferencyjnych, w salach w lokalach gastronomicznych czy w restauracjach. Pracownicy brali udział w balach, imprezach tanecznych i mogli na koszt swojego pracodawcy pić kolorowe drinki. Czasy jednak się zmieniają i takie imprezy nie przynoszą oczekiwanych przez pracodawców i menadżerów skutków, dlatego coraz częściej nie są organizowane w zamkniętych pomieszczeniach.

Jak przekonuje firma Driving Experience, ciekawą formą organizacji imprezy firmowej może być zaproszenie podwładnych na tor wyścigowy, albo zabranie ich w podróży po drogach krajowych w luksusowych samochodach, jakie znajdują się  w „stajni” wspominanej agencji eventowej, specjalizującej się w imprezach motoryzacyjnych.

Takie imprezy firmowe cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Są nietypowe, pożądane przez wielu pracowników. Wyzwalają pozytywne emocje, rodzą podekscytowanie i powodują, że adrenalina zaczyna szybciej krążyć w żyłach. To wszystko przekłada się na wytworzenie w umyśle uczestników imprez pracowniczych na torach wyścigowych wyłącznie pozytywnych wspomnień.

Jazda sportowymi autami po profesjonalnym torze wyścigowym, na drogach krajowych, czy też autami typu off-road po specjalnie wyznaczonych trasach to pomysł na oryginalną imprezę integracyjną, czy wyjazd motywacyjny dla każdego pracownika. Nie trzeba być wielkim fanem motoryzacji, aby odczuwać przyjemność ze współzawodnictwa z kolegami z pracy na zorganizowanych wyścigach.

Jeśli ktoś nie odczuwałby potrzeby, ani chęci jazdy samochodem zawsze może usiąść na fotelu pasażera i przeżyć niezapomnianą jazdę z instruktorem za kierownicą. Driving Experience zapewni również pracownikom dostęp do wydzielonej strefy VIP na torze wyścigowym oraz pełny catering. Wydarzenia tego typu niosą potężną dawkę pozytywnych emocji.

Prezenty
tresc_temp